Logo
27 Липня 2015, 15:26

Мобілізований Майкл Щур працюватиме в проекті Embedded journalism

Міністерство інформаційної політики залучає тележурналіста Романа Вінтоніва, якому прийшла повістка, до проекту Embedded Journalism. Про це у Facebook повідомила заступник міністра інформполітики та радник міністра оборони Тетяна Попова.

щур

Вона уточнила Телекритиці, що пан Вінтонів буде прес-офіцером, який супроводжуватиме прикріплених журналістів – учасників проекту.

За її словами, оформлення документів журналіста уже триває. «Це небезпечніший варіант з огляду на необхідність частого перебування на передовій. Однак Роман свідомо погодився на цей ризик», – акцентувала пані Попова. Також вона додала, що Роман Вінтонів вестиме щоденники із зони військових дій, матеріали яких транслюватиме «UA: Перший».

У коментарі «Телекритиці» Роман Вінтонів підтвердив, що вів переговори з Тетяною Поповою та зголосився на участь у Embedded Journalism. «Але перед цим я маю пройти навчання», – додав він. Нагадаємо, триватиме його військова підготовка півтора-два місяці на Десні.

Нагадаємо, наприкінці квітня Міністерство оборони України спільно з Міністерством інформаційної політики України розпочали конкурс на участь в експерименті Embedded Journalism (прикріплення журналіста за військовою частиною в зоні АТО. – ТК) за програмою американських прес-служб, яку впроваджують в Україні для тісної співпраці військових і журналістів. Участь у проекті потребує страховки й документації, надати яку має ЗМІ, у штаті якого працює журналіст.

У червні Тетяна Попова повідомила, що в проекті Embedded Journalism беруть участь переважно іноземці, адже українські журналісти не мають страховок. А в липні стало відомо, що вже понад 30 медійників з українських та іноземних ЗМІ взяло участь у цій програмі та надало позитивні відгуки.

На редакторських посадах Роман Вінтонів працював на ZIK, телеканалі «Україна». Є співзасновником і членом ГО «Громадське телебачення». А найбільшу славу йому принесла програма «Утеодин з Майклом Щуром» виробництва «Громадського телебачення», що виходить в ефірі «UA: Першого». Стартував проект на YouTube-каналі під назвою «Телебачення Торонто». У кінці 2014-го року проект здобув нагороду «Срібна кнопка» від YouTube (Silver Play Button Youtube).

Днями Роман Вінтонів завершив роботу над 35-м випуском проекту «Утеодин». «Побачимосі через рік!», – сказав він глядачам.