Logo
24 Листопада 2021, 14:46

Модернізовані МАРСіани: франківські комунальні рятівники отримали сучасне технічне обладнання

Новий сертифікований пожежний одяг, який не горить, каски, рукавиці, спецвзуття та техніка. Працівники КУ «МАРС» отримали сучасне технічне та рятувальне обладнання. Його передали установі в рамках проєкту “Підвищення потенціалу комунальної установи “Івано-Франківська міська аварійно-рятувальна служба”.

pp-2386

Як зазначається на сайті міського голови Руслана Марцінківа, таку допомогу рятівники отримують вперше. Загальна вартість складає 254 750 злотих (один мільйон шістсот вісімдесять тисяч гривень).

Керівник комунальної установи «Івано-Франківська міська аварійно-рятувальна служба» Олег Бевський розповідає: «Цього року ми спільно з Мальтійською службою допомоги міста взяли участь у польському проекті, який фінансується урядом Польщі. Завдяки проекту ми виграли рятувального оснащення майже 1,6 млн гривень. Звісно, у нас були свої інструменти, якими нас забезпечила міська рада. А зараз ми отримали такі інструменти, яких немає на ринку України, але використовуються у європейських рятувальних службах. Наприклад інструмент, який дозволяє відкривати двері і не різати їх».

Частину отриманого устаткування залишать на центральній базі МАРСу, решту передадуть у Центр безпеки громадян, що в Хриплині. Тож усе буде активно використовуватись в роботі.

За словами керівника комунальної установи, за допомогою отриманих бензорізів, бензопил, мотопомп можуть краще працювати та швидше надавати допомогу.

Генеральний консул Республіки Польща у Львові пані Еліза Дзвонкєвіч розповідає минулого року передавали обладнання пожежникам.

«А сьогодні передаємо обладнання рятувальній установі. Це форми, обладнання для першої допомоги, а також для рятувальних операцій та пожеж. Ми зараз дуже раді передавати цю допомогу, бо це про солідарність, яка полягає в тому, що ми передаємо добро, яке ми колись самі отримали. Колись нам, полякам, інші країни допомагали, і зараз ми раді, що можемо допомагати в Україні», – зазначає пані Еліза Дзвонкєвіч.

Крім того, каже генеральна консулка, хочеться передавати досвід у створення команд добровольців.

«Зараз у нас більше 700 тисяч добровольців. І майже у кожному маленькому містечку, в селах є такі команди. Я хотіла б, щоб в Україні вони теж були і були добре організовані, мали обладнання і могли допомагати при потребі», – додає Еліза Дзвонкєвич.

Надане рятувальне обладнання, медичні рюкзаки та ортопедичні дошки, дозволять МАРСіанам безпечно евакуювати поранених та ефективно надавати допомогу. Адже франківські рятувальники пройшли поглиблений курс надання першої допомоги та отримали сертифікати європейського зразка. Крім того, взяли участь у навчаннях з радіозв’язку та технічного забезпечення.

«Дякую від імені міського голови за надану матеріально-технічну допомогу. Таке обладнання дуже цінне, адже нерідко дає можливість рятувати життя людей та захищати населення і територію від наслідків надзвичайних ситуацій. Сподіваюсь, що така співпраця продовжиться надалі» – додав заступник міського голови Руслан Гайда.

На завершення акції за сприяння у підвищенні оперативної майстерності працівників комунальної установи та волонтерів Мальтійської служби нагородили подяками міського голови.

pp-2360 pp-2365 pp-2367 pp-2380 pp-2382 pp-2389