Органи місцевої влади не можуть пом'якшувати карантинні обмеження, встановлені урядом.
Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Умови карантину, згідно з нашим законодавством, встановлює уряд, вони прописані у відповідній постанові уряду. А вже на території області або регіону можуть тільки посилювати ті чи інші обмеження, але в жодному разі законодавство не передбачає, що органи місцевого самоврядування можуть пом'якшувати карантинні обмеження", - сказав Степанов.
Міністр додав, що місцева влада також відповідає за дотримання умов карантину. Відповідний нагляд , кожен в своєму напрямку, здійснюють Держпродспоживслужба, Нацполіція, Національна гвардія, Держприкордонслужба.
Степанов нагадав загальні умови карантину, які діють у всій державі: масковий режим, дотримання соціальної дистанції, користування антисептиками.
Залежно від рівня захворюваності на тій чи іншій території, регіон відноситься до однієї з чотирьох зон, карантинні обмеження можуть посилюватися або послаблюватися.
31 липня Центральна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на засіданні визначила регіони за рівнем поширення епідемічної небезпеки COVID-19.
Нагадаємо, до "Помаранчевої"зони потрапив Тисменицький район Івано-Франківська та сам Івано-Франківськ;
"Жовтий": місто Яремче, Богородчанський, Городенківський, Косівський та Надвірнянський райони Івано-Франківської області.
Решта районів потрапила до "зеленої" зони.
Для визначення, до якої із зон належить той чи інший регіон, застосовувалися такі показники, як завантаженість в лікарнях не більше 50% ліжко-місць, середня кількість проведених тестів - не менш 24 на 100 тисяч населення, коефіцієнт виявлення випадків інфікування - не більше 11%, показник динаміки зростання випадків інфікування - не більше ніж 10%.
Передбачається, що в "зеленій" зоні будуть діяти такі правила: носіння масок в громадських місцях, проведення масових заходів не більше 1 особи на 5 м кв., заповненість залів у кінотеатрах та театрах не більше 50 відсотків, перевезення пасажирів у громадському транспорті за кількістю місць для сидіння.
У "жовтій" зоні, окрім обмежень, які діють у "зеленій" зоні, буде обмежене відвідування установ соціального захисту, де перебувають люди похилого віку.
У "помаранчевій" - заборонена робота закладів розміщення (крім готелів), діяльність розважальних закладів, ресторанів уночі, планова госпіталізація, дитячих таборів, масові заходи можуть проводитися з розрахунку не більше 1 людини на 20 кв. м.
В "червоній" зоні заборонена робота громадського транспорту, закладів освіти, ресторанів та ТРЦ.