Logo
2 Серпня 2020, 13:18

МОЗ: Місцева влада не може послаблювати встановлений урядом карантин

Органи місцевої влади не можуть пом'якшувати карантинні обмеження, встановлені урядом.

Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Умови карантину, згідно з нашим законодавством, встановлює уряд, вони прописані у відповідній постанові уряду. А вже на території області або регіону можуть тільки посилювати ті чи інші обмеження, але в жодному разі законодавство не передбачає, що органи місцевого самоврядування можуть пом'якшувати карантинні обмеження", - сказав Степанов.

Міністр додав, що місцева влада також відповідає за дотримання умов карантину. Відповідний нагляд , кожен в своєму напрямку, здійснюють Держпродспоживслужба, Нацполіція, Національна гвардія, Держприкордонслужба.

Степанов нагадав загальні умови карантину, які діють у всій державі: масковий режим, дотримання соціальної дистанції, користування антисептиками.

Залежно від рівня захворюваності на тій чи іншій території, регіон відноситься до однієї з чотирьох зон, карантинні обмеження можуть посилюватися або послаблюватися.

31 липня Центральна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на засіданні визначила регіони за рівнем поширення епідемічної небезпеки COVID-19.

Нагадаємо, до "Помаранчевої"зони потрапив Тисменицький район Івано-Франківська  та сам Івано-Франківськ;

"Жовтий":  місто Яремче, Богородчанський, Городенківський, Косівський та Надвірнянський райони Івано-Франківської області.

Решта районів потрапила до "зеленої" зони.

Для визначення, до якої із зон належить той чи інший регіон, застосовувалися такі показники, як завантаженість в лікарнях не більше 50% ліжко-місць, середня кількість проведених тестів - не менш 24 на 100 тисяч населення, коефіцієнт виявлення випадків інфікування - не більше 11%, показник динаміки зростання випадків інфікування - не більше ніж 10%.

Передбачається, що в "зеленій" зоні будуть діяти такі правила: носіння масок в громадських місцях, проведення масових заходів не більше 1 особи на 5 м кв., заповненість залів у кінотеатрах та театрах не більше 50 відсотків, перевезення пасажирів у громадському транспорті за кількістю місць для сидіння.

У "жовтій" зоні, окрім обмежень, які діють у "зеленій" зоні, буде обмежене відвідування установ соціального захисту, де перебувають люди похилого віку.

У "помаранчевій" - заборонена робота закладів розміщення (крім готелів), діяльність розважальних закладів, ресторанів уночі, планова госпіталізація, дитячих таборів, масові заходи можуть проводитися з розрахунку не більше 1 людини на 20 кв. м.

В "червоній" зоні заборонена робота громадського транспорту, закладів освіти, ресторанів та ТРЦ.