Logo
11 Лютого 2022, 18:04

"Мріє стати балериною": лікарі врятували 7-річну Аню з Прикарпаття з чотирьома вадами серця

Американські лікарі та кардіохірурги Дитячої лікарні Першого медоб’єднання Львова розробили для семорічної пацієнтки, яка важила всього 17 кілограмів, комплексну програму лікування: спершу протягом двох тижнів стабілізували функцію нирок, а згодом прооперували серце.

7-річна Аня з Прикарпаття понад усе мріє стати балериною . Однак танцювати дівчинці кілька років не давала серцева вада. Ця хвороба не лише віддаляла її від мрій, а й загрожувала життю, йдеться на сторінці  Першого медичного об’єднання міста Львова у фейсбуці.

Тетрада Фалло – саме так звучить діагноз Ані. За нього у малесенькому серденькові проявляються одразу чотири вади: клапан легеневої артерії звужений, аорта зміщена, правий шлуночок гіпертрофований, а між ним і лівим шлуночком – дірочка, через яку змішується кров. Половина із діточок, народженими із Тетрада Фалло, не доживають і до 5 років. Усе тому, що вада інколи запізно себе проявляє, це й той час, коли вчасна діагностика може бути вирішальною.

Ваду у Ані виявили під час УЗД, коли вона була ще у лоні матері. Після народження до серцевої хвороби додалися ще патологія нирок, сечового міхура та кишкова непрохідність. Останню усунули завдяки операції на другий день життя маляти. Полагодити серце тоді завадили проблеми із нирками: у Ані діагностували інфекцію.

Усі сім років дівча жило з хворим серцем. Поки інші дітки безтурботно бавилися, вона пила ліки. У неї не було сил бігати, Аня швидко втомлювалася, на додачу хвороба сповільнювала ріст: у свій вік вона важила лише 17 кг. А ще серцева вада не дозволяла дівчинці танцювати, а у перспективі загрожувала її життю.

Щойно батьки Ані дізналися про приїзд до Львова благодійної місії Novic Cardiac Alliance, одразу звернулися по допомогу. Американські колеги спільно з кардіохірургами Дитячої лікарні Першого медоб’єднання Львова розробили для маленької пацієнтки комплексну програму лікування: спершу протягом двох тижнів стабілізували функцію нирок, а згодом прооперували серце.

Втручання пройшло успішно. Ваду серця вдалося повністю усунути.  Аня стала однією з 15 діток, яких прооперували в рамках другої у Львові місії Novic Cardiac Alliance (США). Щойно лікарі дозволять, дівчинка обіцяє записатися до танцювального гуртка.