Logo
9 Грудня 2019, 19:25
Теги: танці

Музичні антидепресанти: чому франківці поважного віку люблять дискотеки

На танцювальний вечір для людей золотого віку в Івано-Франківську прийшли понад 80 дам і кавалерів. Я теж завітала туди, аби дізнатися більше про “музичні ліки”.

Три ошатно одягнені пані стоять біля дзеркала: підфарбовують губи, поправляють зачіски.

“На танці зібралися, дівчатка? — усміхається пан із ціпком. — Я тиждень готувався, тому ставайте в чергу на вальси і польки”. На сцені виступає вокальний колектив “Золота заграва”, більшість учасників — поважного віку. І от лунають звуки вальсу. Бабусі й дідусі починають танцювати. Щоправда, кавалерів дамам не вистачає.

“Упродовж трьох років у Івано-Франківську спільно з територіальним центром соціального обслуговування ми проводимо танцювальні вечори для людей золотого віку, — розповідає Ілона Мурзова, керівниця благодійного фонду “Платформа соціальних інновацій та трансформацій”, співорганізаторка вечора. — У теплу пору танцювали у міському парку. У холодну — обрали Муніципальний центр дозвілля”.

Для бабусь та дідусів влаштовують концертну програму і солодкий стіл. Вони також можуть виступати: читати вірші, гуморески, співати. Музику підбирають самі. Це українські народні пісні, естрадні композиції 1960 — 1970-х, зокрема, дуже люблять пісні Володимира Івасюка. Відвідують танці люди не лише з Івано-Франківська, але й з ближніх сіл.

“Такі танці дають нам сили жити далі, — мовить 67-річна Оксана Говдяк із села Вовчинець Івано-Франківської ОТГ. — Більше 20 років працювала секретаркою-машиністкою на заводі. Після смерті чоловіка не знала, як далі жити. Ніхто не міг мене втішити. Випадково потрапила на танці, познайомилася з багатьма ровесниками, ще й друга собі знайшла. Знайомся — ось мій Іванко”. 80-річний Іван Гуменюк розповідає, що він — військовий авіатор-механік, родом з Коломийщини. Сюди приходить за “музичними ліками”.

83-річна Анна та 85-річний Іван Башові — також постійні учасники танців для поважних людей. Разом подружжя прожило 60 років, мають 2 дітей, 4 онуків та 4 правнуків. Їхня донька, 56-річна Людмила Хвуст, каже, що у молоді роки батьки кожні вихідні ходили на концерти, в театри. Тепер захопились танцями.

71-річний Йосип Коломієць та його 68-річна дружина Люба завжди були активними учасниками художньої самодіяльності. Тут ніби повертаються в молодість. До речі, пана Йосипа на вечорі танців назвали найвправнішим танцюристом.

Автор: Сабіна Ружицька