Logo
16 Вересня 2015, 21:00

Микола Гавриляк (засновник «Типового Франківська») про те, як заробити свій перший мільйон

«У якийсь момент виникло бажання писати власний блог про Франківськ, так і з’явився проект «Типовий Франківськ». За перший місяць його читачами стали 20 000 людей...»

1

BUSINESS-ВЕРШИНА

Микола Гавриляк

Вік: 23 роки

Засновник інтернет-платформи «Типовий Франківськ», співвласник «Stantsiya» і ресторану «Баран»

Освіта: вища, спеціальність — «Фінанси»

Випускник програми «Civil and Political school» (публічний менеджмент)

Одружений, виховує сина

2

#Мотивація

Звик стимулювати себе до розвитку ще зі школи й комерційно підходити навіть до стандартних завдань. От наприклад, щоб отримати замовлення на роздачу флаєрів, придбав джампери. Така реклама привертала більше уваги, що було еквівалентно зростанню кількості замовлень для мене. Повну фінансову незалежність відчув на 2-му курсі коледжу, коли пішов працювати в торгівлю.

Книги, що дозволили переосмислити Нікколо Макіавелі «Державець» Теодор Драйзер. Трилогія. «Фінансист», «Титан», «Стоїк» Річард Бах «Ілюзії»

#Бізнес-експерименти

Мій перший бізнес-експеримент — виготовлення печаток. Чесно, як ідея бізнесу вона мене не заряджала, але цікаво було повчитися вести його в одного донецького єврея. Тоді, з майбутньою дружиною, вклали в обладнання 3-4 тис. $, але великих прибутків так і не отримав.

У якийсь момент виникло бажання писати власний блог про Франківськ, так і з’явився проект «Типовий Франківськ». За перший місяць його читачами стали 20 000 людей, дехто з них виявив бажання стати модератором. Як на бізнес, тобто на прибутковий проект, почав дивитися на нього після першого року, коли спільнота розширилася до 50 000 користувачів. Я не готовий назвати точну цифру дохідності проекту, проте скажу: свій перший мільйон (у гривнях) я вже заробив.

#Команда

3

Ніколи не шукав працівників, вони самі писали, адже бачили в «Типовому» середовище, де можуть розвиватися. Більшість модераторів і дописувачів спільноти працюють на громадських засадах. Зате при бажанні мають багато бонусів: навчання, відвідини певних закладів безкоштовно, можливість реалізувати власні ідеї. Таким чином зараз уже створено 2 успішні інтернет-проекти: «Типова барахолка» і «Типове зізнання».

#Що далі?

Зараз у спільноті більше 130 000 осіб, вона приносить стабільний дохід, без особливих затрат мого часу. Активно використовуємо її в якості рекламного ресурсу для розвитку нових проектів. Є розуміння, що в якийсь момент платформу треба монетизувати шляхом продажу. Пропозиції стосовно цього надходили неодноразово, але не надто цікаві. Яка ціна такого бізнесу? До прикладу, нещодавно схожому київському ресурсу пропонували 900 тис. $. Як бізнес-модель його вартість приблизно 100 тис. $ (підраховується вартість кожного окремого підписника спільноти або ж її прибуток за рік, помножений на певну к-сть років). Політична вартість зовсім інша і більше пропозицій отримуємо саме в цьому контексті.

#Ресторанний бізнес

4

Близько року тому відкрили з друзями Вільний простір «Stantsiya», який задумували як офіс «Типового» і який зараз став місцем зустрічі прогресивної молоді міста. В деякій мірі використали ідею київського офісу ВК. Спочатку партнерів було шестеро. Сьогодні ж, коли маю вільні кошти, викуповую долі інших співвласників — маю 55%.

«Баран» — ще один мій експеримент у ресторанному бізнесі. Маю дольову частку. . Заклад працює лише кілька тижнів, але має доволі хорошу динаміку. Проте якщо цей проект не надто влучить у серце споживача — з ресторанним бізнесом точно зав’яжу.

Люди, які вплинули на моє життя Сегін Олег — підприємець родом з м. Надвірна (будівництво, розвиток інвестиційний об’єктів, оцінка нерухомості, операції з нерухомістю). Березюк Олег — народний депутат України, керівник фракції «Об’єднання «Самопоміч» у ВРУ, колишній заступник міського голови Львова.

#Майбутнє в ІТ

З часом, все цікавішими й ближчими стають проекти в сфері ІТ. Мені неодноразово пропонували роботу великі київські фірми, щоб я просував їхні продукти у інтернеті. Була пропозиція хорошої зарплатні й оплаченої квартири в Києві, але перейти з розряду людей, які щось творять вільно в касту найманих працівників так і не зміг. Цікавить створення компанії повного циклу: від розробки сайту чи іншого продукту до його просування та подальшого ведення. Вже спілкувався з людьми, які готові бути інвесторами, якщо я візьмусь за цей проект, проте першочергове завдання сьогодні — систематизація всіх поточних проектів і виховання команди менеджерів, здатних самостійно вести їх та забезпечувати позитивні результати.

Юлія КАНЮС, VERSAL