Logo
10 Грудня 2021, 12:49

На Богородчанщині фірма з чеським капіталом хоче видобувати газ

Прикарпатська енергетична компанія хоче отримати спеціальний дозвіл на користування надрами з метою видобування вуглеводнів Грабівського газового родовища в межах Івано-Франківського району.  Метод розробки родовища – на виснаження.
Згідно проекту пошуково-розвідувального буріння на Грабівській площі у 2013-2014 рр. пробурена пошукова свердловина №1-Грабівська, з якої було отримано промисловий прилив газу дебітом 10 тис. м3/д.

Про це повідомляє blitz.if.

У вересні 2014 року Державною комісією по запасах корисних копалин (ДКЗ) апробовані запаси газу Грабівського газового родовища в об’ємі 42 млн. м3.

З метою введення свердловини №1-Грабівська у дослідно-промислову експлуатацію була побудована установка підготовки газу (УПГ), газопровід діаметром 7,6 мм від свердловин до УПГ довжиною 4,5 км, а також газопровід діаметром 108 мм від УПГ до мережі магістральних газопроводів довжиною 4,8 км.

У 2015 році Грабівське газове родовище було введене в дослідно-промислову експлуатацію на основі «Плану дослідно-промислової експлуатації свердловини 1-Грабівська».

Також у 2015 році на Грабівській площі була пробурена свердловина №2-Грабівська, в якій промислових припливів газу не отримано. У 2016 році дана свердловина була ліквідована по І категорії, пункт «а», як така, що виконав своє геологічне завдання та розташована у несприятливих геологічних умовах.

У серпні 2020 року Державною комісією по запасах корисних копалин (ДКЗ) апробовані запаси газу Грабівського газового родовища в об’ємі 30 млн. м3 (протокол №5152 від 19.08.2020).

На підставі аналізу проведеного комплексу пошуково-розвідувальних робіт в межах площі ТОВ «Прикарпатська енергетична компанія» підготовлено геологічну модель Грабівського родовища для постановки подальшого пошуково-розвідувального буріння. Буріння свердловин глибинами до 1500 м.

Площа знаходиться у Івано-Франківському районі Івано-Франківської області, на відстані 14 км у від м. Івано-Франківськ. Передбачається продовження експлуатації свердловини №1-Грабівська. Діяльність із закладення додаткових пошукових свердловин відбуватиметься за межами існуючого природоохоронного об’єкту (загальнозоологічний заказник місцевого значення «Чорний ліс») та території особливого природоохоронного інтересу (UA00001116 «Чорний ліс»).

 

 

 

Фото з відкритих джерел ілюстроване