Logo
25 Березня 2019, 16:10

На Богородчанщині першого вересня відкриють оновлену школу

Восени в селищі Раковець, що на Богородчанщині, учні розпочнуть навчальний рік в оновленій школі.

В селі Раковець Богородчанського району будують школу. Зараз зійснюють роботи завершального етапу з облаштування благоустрою навчальних приміщень.

Школу планують відкрити вже 1 вересня. До того часу мають бути завершені всі роботи, інформує Типовий Франківськ.

Сьогодні, 25 березня, голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олег Гончарук відвідав школу в селі Раковець та поспілкувався з керівництвом школи, відповідальними за роботу, з жителями селища та з батьками діти, яких навчатимуться в школі. Також був присутній начальник управління освіти Віктор Кімакович та інші чиновники.

Олег Гончарук побував у навчальних класах, майбутній кухні, спортзалі. Відзначив зроблене та зауважив, що потребує негайного покращення. За його словами, найкраще зроблений спортзал, і до 1 вересня є ще час доопрацювати декторі приміщення.

«До першого вересня 2019 року має бути завершена повністю перша черга школи Раковець. Будуть здані всі навчальні класи, підготовлені кабінети, лаборантські, буде спортзал завершений, столова, бібліотека і вся прибудинкова територія. Ми сьогодні проговорили з мешканцями стосовно спортивного майданчику. В нас є програма по будівництву спортивних майданчиків. Ми тісно співпрацюємо з Федерацією футболу. Я думаю, що ми будемо мати можливість і спортивий майданчик до першого вересня також зробимо. Я дякую, перш за все, мешканцям села Раковець за те, що при всіх емоційних дискусіях ми прийшли до консенсусу і сьогодні говоримо про те, що школа Раковець буде базовою, ми будемо проводити семінари в ній. В нас є зафіксовано в якому стані знаходився даний об’єкт і як він змінився. Наступне невирішене питання – це те, хто буде керівником. Зараз шукаюмо кандидатів, які будуть незаангажовані, і найосновніше – незаполітизовані. Це буде фахівець, який має розуміти, що він прийшов у школу, і він є не політиком», - зазначив Олег Гончарук.

Мешканці села Раковець зазначили, що не хотіли б облаштовувати в школі басейн.

«В сусідньому селі, в Дзвинячі, є басейн. На його облаштування пішло багато часу і витратили багато коштів. Басейн відповідного рівня. Справа в тому, що зараз об’єднана громада і вона не може належним чином підтримати, на це все йдуть дуже великі кошти. І люди в нас не дуже багато ходять в басейн, все ж таки маємо річку. Я думаю, що в майбітньому якби ми дуже хотіли басейну - це можна було б зробити. На разі, це необгрунтовано з економічної точки зору. Нам головне, що з тієї руїни, яка тут була, зараз постала така школа. Ми хочемо подякувати голові ОДА, його всій команді за їх роботу, і за те, що їхні слова не розійшлися з ділом. Бо ми тут разом прожили дуже багато моментів, і сподіваємосяя, що найяскравішим спогадом буде відкриття цієї школи», - каже жителька села Раковець, мати трьох дітей Світлана.

За словами виконуючої обов'язки директора школи Руслани Кудрявець, в школі навчається 231 дитина, з 1-9 класи.

«В порівнянні з тими умовами, в яких ми навчаємося, то це вже для нас елітна школа. Просторі гарні класи, якими, ми думаємо, будуть задоволені наші діти, вчителі, батьки. Поки що все доробляється. Потрібно ще обладнати кухню, в класах меблі вже складаються, все вже завезено: і стінки, і парти, і дидактичні матеріали вже завезені, але ми приймали їх у Будинку культури, бо поки що тут не мали де складати», - зазначивла. в.о директора.

Директор департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації Володимир Рачкевич повідомив, що загалом на будівництво школи виділили 31 мільйон гривень.