Logo
28 Листопада 2019, 09:19
Теги: риба

На Франківщині браконьєр наловив риби на 20 тисяч гривень

У вівторок, 26 листопада близько 19 години під час проведення рибоохоронного рейду на річці Бистриця в Тисменицькому районі івано-франківськими рибпатрульними викрито факт грубого порушення правил рибальства та незаконного вилову риби, занесеної до Червоної книги України.

Зазначений випадок браконьєрства зафіксовано поблизу села Вовчинець (Івано-Франківської міської ради), пише Типовий Франківськ з посиланням на 
Івано-Франківський Рибпатруль.

Держінспекторами затримано мешканця обласного центру, який здійснював вилов риби забороненим знаряддям лову – 10-метровою сіткою. В улові виявлено таких риб: два екземпляри вирезуба причорноморського (червонокнижний вид), два екземпляри рибця (заборонений для вилову вид), два екземпляри головня та один екземпляр верховодки. Збитки, завдані рибним запасам, становлять 20 561 грн.

На особу складено адмінпротокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства) та адмінпротокол за ст. 90 КУпАП (знищення, незаконне вилучення з природного середовища видів, занесених до Червоної книги України). Браконьєрське знаряддя лову та кілограмовий улов вилучено. Матеріали справи готуються для передачі до суду. За вилов вирезуба причорноморського порушника буде покарано штрафом в розмірі до 510 грн, а за вилов решти риби забороненим сітним знаряддям лову – штрафом в розмірі до 680 грн.

Вкотре закликаємо всіх рибалок дотримуватись Правил любительського і спортивного рибальства. Не варто випробовувати долю та ловити рибу забороненими знаряддями лову, в заборонених місцях чи тих видів, які перебувають під охороною.

Івано-Франківським рибоохоронним патрулем підготовлено витяг з Червоної книги України про іхтіофауну Прикарпаття, що перебуває під охороною, який можна завантажити та роздрукувати за посиланням: http://ifr.darg.gov.ua/files/1/Red-book-fishes-IF.pdf

Нагадуємо, що для оперативного реагування на випадки порушення правил рибальства в Івано-Франківському рибоохоронному патрулі працює цілодобова телефонна «гаряча лінія»: (097) 392-72-80.

Довідкова інформація:

Збитки, завдані рибному господарству, нараховуються згідно із затвердженими Кабінетом Міністрів України таксами. Постановою КМУ № 1209 від 21.11.2011 затверджено такси для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів. А постановою КМУ № 1030 від 07.11.2012 затверджено такси для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання).

Слід взяти до уваги, що збитки нараховуються за кожну рибину незалежно від її розміру та ваги. Так, одна стерлядь «оцінюється» на 48 тис. грн, лосось дунайський (або головатиця) – 14 тис. грн, вирезуб причорноморський – 10 тис. грн, бистрянка російська – 660 грн, судак – 510 грн, сом – 425 грн, щука – 340 грн, марена звичайна – 330 грн тощо. Наголошуємо на забороні вилову рибця, такса за 1 екз. становить 255 грн незалежно від його розміру.