Logo
1 Лютого 2021, 12:53
Теги: риба, річка

На Франківщині в ріці масово загинула риба

Реагуючи на повідомлення в соціальній мережі про масову загибель риби на скидному каналі Золотопотіцької ГЕС поблизу с .Золота липа Тлумацької міської ради Івано-Франківського району, Івано Франківські рибпатульні виїхали на місце інциденту.

Здійснивши обстеження скидного каналу, у водоймі було виявлено 55 риб марени звичайної. Всі екземпляри риб  без слідів механічного пошкодження (від використання заборонених знарядь лову) та без слідів від полювання на них рибоїдних птахів, інформують у рибоохоронній інспекції області.

Вся риба належить до одного виду марена звичайна, що внесена до Червоної книги.Також серед загиблої риби також були екземпляри червонокнижного вирезуба та забороненого до вилову рибця звичайного.

Група риб, що постраждала, належить до так званих індикаторів, які швидше інших реагують на погіршення навколишнього середовища.

Під час обстеження водойми рибпатрульними з’ясовано, що в природне русло річки Золота липа, нижче місця перекриття шлюзами від Золотопотіцької ГЕС, через встановлене загородження майже не потрапляє вода, а частина природного русла Золотої липи, вище впадіння води зі скидного каналу ГЕС, фактично наповнюється водою за рахунок сполучення з акваторією Дністра. Через це рідкісні ендемічні представники іхтіофауни Золотої липи, що раніше жили в цій річці, були змушені перебратися в скидний канал ГЕС, що і призвело до трагедії.

З метою з’ясування усіх обставин інциденту, на місці працювали слідча група Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області, представники Державної екологічної інспекції Карпатського округу.

Працівниками Управління державного агентства рибного господарства у Івано-Франківській області складено акт про загибель водних біоресурсів. Сума збитків за таксами склала 18 150 грн.

Рибу передано для дослідження у ветлабораторію Держпродспоживслужби.