Днями між урочищами Кривий звір та Вишківський перевал, мешканець села Мислівка помітив поранену козулю, яка ходила по трасі, залишаючи за собою кривавий слід.
Чоловік телефоном повідомив про тварину єгеря Людвиківського лісництва ДП «Вигодський лісгосп» Андрія Нича, який на руках приніс поранену козулю у лісництво. Звідки її автомобілем доставили у Долинське відділення ветеринарної медицини.
Як повідомляє Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства, у лікарні черговий лікар визначив поранення ноги та шиї, як кульові, та провів відповідні хірургічні операції.
Близько півночі, ймовірно від великої втрати крові, самка козулі загинула у приміщенні лісництва, в якій її тимчасово поселили.
Лісівники зазначають, що у лісових масивах Долинщини почастішали випадки нічних браконьєрських полювань. Єгері нагадують, що полювання у нічний час доби є варварським методом знищення тварин, які перебувають у складних зимових умовах у період великого снігового покриву, важкого доступу до кормів та потребують допомоги з боку людей.
З 2017 року в Україні збільшили суми відшкодування збитків за браконьєрство. Так, штраф за незаконне добування або знищення оленя європейського – з 15 до 60 тис. грн, оленя плямистого – до 50 тис. грн, лані – з 10 до 40 тис. грн, козулі й муфлона – до 32 тис. грн.
Також збільшені суми відшкодування за незаконне добування або знищення хутрових і птахів. Зокрема, за бобра – 10 тис. грн, зайця-русака – 8 тис. грн; бабака, куниці – 6 тис. грн; лебедя – 4 тис. грн; пеганок, гусей, кекликів, куріпок сірих, фазанів – 2 тис. грн.
Крім того, у 5-10 разів збільшені штрафи за знищення або пошкодження гнізд, нір, бобрових загат, інших жител тварин.