На Івано-Франківщині по Дністровському каньйоні туристів сплавляти по Дністру буде унікальний, зроблений для потреб мілководдя, корабель «Юрій». Аналогів судна немає не тільки в Україні, але й у світі.
Про це на прес-конференції розповів керівник туроператора «П'ята стихія» Володимир Мазур.
За його словами, хід корабля здійснює гребне колесо, яке дозволяє проходити там, де мілина 30 сантиметрів. Саме тому у «Юрія» є можливість проводити незабутні сплави по Дністру за будь-яким маршрутом і причалювати в будь-якій точці коньйону.
«Дністровський каньйон вже давно не є суднохідним, тому на ньому можна подорожувати лише на плотах. Жодне судно не може піднятися вище Залищиків у зв’язку із тим, що щоб судно могло пройти потрібна глубина не менше метра. Корабель «Юрій» був спроектований спеціально для річкових мандрівок, 12-тонний двопалубний корабель, довжиною 14 метрів та шириною 5 метрів 60 сантиметрів – завдяки гребному колесу здатне проходити мілину в 30 сантиметрів. Це унікальний плаваючий готель-ресторан, де створені всі умови для комфортного відпочинку», – зазначив Володимир Мазур.
Пасажиромісткість корабля – 10 чоловік, та екіпаж: капітан, матрос та кок. На верхній палубі: «капітанська» та затишна «тераса», а на нижній: три спальні каюти, дві з них чотиримісні, та одна – двохмістна, кухня та санвузол.
Корабель «Юрій» дислокується у порту в селі Раковець Городенсківського району. Звідти по Дністровському каньйону він плистиме за різноманітними маршрутами у залежності від побажань клієнтів.
«Маршрути корабель буде здійснювати різні у залежності від того, чого будуть хотіти туристи. Якщо люди захочуть просто порибалити – то будуть рибалити. Хтось захоче причалювати до берега і мати пішохідні екскурсії, а інші хочуть максимально плисти на судні», – зазначив керівник туроператора «П'ята стихія».
Коштуватиме доба проведена на кораблі «Юрій» 6000 гривень для 10 осіб, включаючи харчування у ресторані судна. Проте, Володимир Мазур зазначив, що є дні, коли діятимуть знижки, акції та відбуватимуться промотори Дністровським каньцоном
Автором корабля є український винахідник Юрій Шпіцер.