На території Івано-Франківської області працює 70 електростанцій на відновлювальних джерелах енергії.
Найбільше на Прикарпатті зведено СЕС, також є ГЕС, одна бігазова станція та почали будувати перший вітропарк, повідомляє Прикарпаттяобленерго.
Сьогодні на Івано-Франківщині працює шість промислових сонячних електростанції - найбільші знаходяться у Богородчанському, Тисменицькому та Снятинському районах та мають сумарну потужність 10,9 МВт. До слова, на території останніх двох районів вже почали зводити нові сонячні станції.
У Верховинському, Снятинському та Тлумацькому районах також працює чотири гідроелектростанції загальною потужністю 2,9 МВт. На Калущині на заводі "Даноша" встановлена біогазова установка потужністю 4,7 МВт.
На додачу, торік поблизу села Шевченкове Долинського району почали будувати першу в області вітрову електростанцію, яка включатиме 6 вітроенергетичних установок.
Сьогодні на Прикарпатті 11 електростанцій сумарною потужністю 18,5МВт перебуває у власності суб'єктів господарювання, а 59 - потужністю близько 0,9 МВт знаходиться у власності фізичних осіб.
Як зазначає заступник директора з технічного забезпечення продажу електроенергії ПАТ "Прикарпаттяобленерго" Віктор Гораль, найчастіше прикарпатці встановлюють сонячні панелі на власних будинках та використовують "зелену" енергію для власних потреб.
«Якщо споживач не використовує виробленої альтернативним шляхом електроенергії, ми її купуємо за "зеленим" тарифом", - пояснює енергетик. - Станом на 1 січня з нами укладено 59 договорів з домогосподарствами, які виробляють «сонячну» електроенергію".
Аби підключити альтернативну енергоустановку до електромережі домовласникам потрібно звернутися у обленерго, замовити відповідну послугу та оплатити її, нагадують у компанії. «У визначений законом термін буде проведено роботи з приєднання та облаштовано точку обліку», - запевняють у "Прикарпаттяобленерго".