Logo
30 Грудня 2014, 09:42

На Івано-Франківщині викрито групу осіб, які займалися «відмиванням» бюджетних коштів

Як наразі встановили правоохоронці, співучасники оборудок упродовж трьох років, проводячи безтоварні операції, зуміли привласнити близько 11 мільйонів гривень.

відмивання

Співробітники управління боротьби з організованою злочинністю УМВС України в Івано-Франківській області, зокрема, з’ясували, що конвертацію безготівкових коштів в готівкові здійснили службові особи одного з місцевих товариств з обмеженою відповідальністю, використовуючи корумповані зв’язки в органах влади. З цією метою укладалися фіктивні договори постачання товарів, виконання робіт, надання послуг через низку суб’єктів господарювання з явними ознаками фіктивності. Простіше кажучи, гроші переказувалися на рахунки фірм-одноденок, які, виконавши свою місію, припиняли існування.

Правоохоронці, відстеживши діяльність цієї організованої групи осіб, встановили схеми виведення бюджетних коштів в тіньовий обіг. Йшлося, зокрема, про так зване відмивання державних грошей через проведення тендерів та укладання угод в органах державної влади і управління.

Таким чином, за матеріалами УБОЗ УМВС України в Івано-Франківській області днями було розпочато провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.366 Кримінального кодексу України (Службове підроблення). Крім того, в діях службових осіб вбачаються ознаки кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст.191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.2 ст.205 (Фіктивне підприємництво), ч.3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом). За вчинення останнього з перелічених злочинів у сфері господарської діяльності, зокрема, передбачено покарання у вигляді ув’язнення терміном від восьми до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією коштів або іншого майна, одержаного злочинним шляхом, та з конфіскацією майна.

Оперативний супровід досудового розслідування кримінального провадження здійснюється працівниками відділу боротьби з легалізацією доходів ОЗГ УБОЗ УМВС.