Logo
12 Лютого 2020, 15:56

На Івано-Франківщині популяризуватимуть історико-культурну спадщину

На Прикарпатті в межах програми транскордонного співробітництва ЄІС "Румунія - Україна 2014-2020" популяризуватимуть історико-культурну спадщину.

Пише Типовий Франківськ з посиланням на  Івано-Франківщина туристична 

«Розвиток транскордонного співробітництва для популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на прикордонній території Румунії і України» - таку назву має грантовий проєкт, який став одним із переможців конкурсу у рамках Програми транскордонного співробітництва ЄІС «Румунія - Україна 2014-2020».

 До слова: такий проєкт реалізовуватиме Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (ІФНТУНГ). Координатором з української сторони є професор кафедри геодезії та землеустрою університету М. Приходько.

Заходами проєкту, зокрема, передбачено реконструкцію Геологічного музею ІФНТУНГ, просування 50-ти історичних та історико-культурних об’єктів Івано-Франківської області - створення віртуальних турів, промоційної продукції, лазерне сканування споруд, яке допоможе науковцям використати у майбутньому інформацію для дослідження і оцінки стану об’єктів та ухвалення відповідних управлінських рішень тощо.

Нагадаємо, що у рамках Програми транскордонного співробітництва ЄІС «Румунія - Україна 2014-2020» із 12-ти переможців Івано-Франківської області три проєкти мають туристичне спрямування:

"Обмін спадщиною. Збереження історичного надбання Пнівської фортеці в Україні та фортеці Ардуд у Румунії для розвитку туризму";

"Назад до наших спільних корінь";

"Розвиток транскордонного співробітництва для популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на прикордонній території Румунії і України".

Загальна сума залучених грантових коштів у межах цих трьох проєктів становитиме понад 800 тис. євро.