Logo
17 Квітня 2024, 21:10

На Івано-Франківщині працюватиме центр, де навчатимуть професій для відбудови країни

Міністерство освіти і науки України визначило перші 72 профтехи, де навчатимуть професій для відбудови країни, пише Типовий Франківськ з посиланням на Івано-Франківську ОВА.

Навчально-практичний центр буде створено також і на базі одного з прикарпатських закладів професійно-технічної освіти .

Осередком для навчання найпотрібніших професій у країні стане Державний професійно-технічний навчальний заклад «Івано-Франківське вище професійне училище сервісного обслуговування техніки».

Зауважимо, що загалом визначено перші 72 профтехи в Україні, які отримають 500 млн грн державних коштів на оновлення майстерень. Трансформація закладів відбувається в межах проєкту 100 майстерень. Уже наприкінці весни вони розпочнуть масштабні оновлення навчальних приміщень, а в наступному навчальному році в них зможуть здобувати освіту всі охочі.

Найпопулярніші напрями, за якими будуть створені майстерні в 72 профтехах: сільське господарство — 14 майстерень; громадське харчування — 10 майстерень; промисловість та машинобудування — 7 майстерень; будівництво та автомобільний транспорт — 6 майстерень. Майстерні будуть також створені за такими профілями, як зварювання, металообробка, деревообробка тощо.

Також цьогоріч буде створено дві майстерні за профілем оператор дистанційно керованих апаратів, тобто оператор цивільних дронів. Професію планують ліцензувати в 2024 році.