Logo
14 Вересня 2015, 15:17

На Івано-Франківському локомотиворемонтному заводі полагодили БТР для бійців АТО (ФОТО)

Сьогодні, 14 вересня на території "Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу" відбулось освячення та урочисте відправлення в зону АТО бронетранспортера БТР-60. Саме тут протягом останнього місяця інженери заводу дали нове життя цій військовій машині.

1

На імпровізовані збори вийшли всі працівники заводу, керівництво та представники влади. Як розповів голова Івано-Франківської облради Василь Скрипничук, про БТР, який потребує капітального ремонту йому повідомив активіст Михайло Бойчук, пише Бліц-Інфо.

«Ремонту машина потребувала масштабного, але водночас вона може бути корисною на війні. Шукали довго хто це може зробити, думали - може власними силами вийде. Та все таки вирішили знайти толкових майстрів, бо без них зробити це було б неможливо. Так через наших працівників вийшли на локомотиворемонтний завод, які сказали, що можуть спробувати її відновити. Так воно і вийшло. Довго йшла робота. Завод, за моїми підрахунками, витратив на це декілька десятків тисяч гривень – матеріали, метал, робота. Але зроблено і буде передано буквально на днях мною особисто бійцям окремої штурмової роти 93 бригади «Карпатська січ», - зауважив Скрипничук.

На запитання скільки загалом коштував ремонт та як долучилась обласна влада Василь Скрипничукзауважив, що скидались всі потроху.

«Якщо я скажу, що на ремонт пішло 75 тисяч, то можливо це не ще всі гроші. Ще треба заправку і довести до зони АТО. Бо ця машина не поїде своїм ходом у зону АТО, бо це забагато кілометрів. Треба спеціальну техніку. Заправка власне піде за гроші, які облрада виділяла на потреби управління надзвичайних ситуацій ОДА», - повідомив очільник облради.

Керівник «Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу" Ярослав Ленів розповів, що військова машина потрапила у їхні руки неробочою. Тож на її відновлення пішов місяць.

«Були залучені різні майстри. Хлопці робили й  у не робочий час та свої вихідні. Відновили роботу двигунів, замінили електропроводку, зарядку акумуляторів. Силові проводи дали захищені від радіоперешкод, відновили роботу гідравлічної системи, зробили захист від кумулятивно-осколкових снарядів, зробили таку невеличку башточку з поворотним кругом, де на передовій встановлять кулемет. Думаю,ми добре відновили цю машину і вона буде корисною бійцям на передовій», - резюмував Ярослав Ленів.

За його словами, вони вперше самостійно відновили військову техніку, адже раніше виготовляли тільки певні деталі для Львівського бронетанкового.

Окрім бронетранспортера, на передову поїде ще одна автівка – подарунок від мешканців села Побережжя, що на Тисмениччині. Як повідомила головиха села Леся Іванків, ідея відновлення цієї автівки для потреб воїнів належала громаді.

«Ми цей «УАЗік» притягнули в село ще наприкінці минулого року. Дівчата ходили меланкували і всі зібрані кошти пішли на ремонт. Фактично, цим всім займалась молодь. На СТО, що є в селі його повністю розібрали, відновили всі деталі і знову зібрали. Оскільки грошей не вистачало, то долучилась і громада, і сільська рада. Ми вже хотіли, аби все було зроблено по-людськи», - зауважила Іванків.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12