Logo
9 Квітня 2022, 11:12

На картах Google з’являться панорамні знімки зруйнованих росіянами українських міст та сел

Міністерство внутрішніх справ України спільно з експертами світового технологічного гіганта Google розпочали проєкт із зацифровування наслідків військової агресії російської федерації проти України.

Мета — фіксація завданих російськими окупантами руйнувань в українських містах та селах.

Перші результати можна буде оцінити з наступного тижня. Фахівці Google обіцяють оприлюднити перші панорамні знімки зруйнованих вулиць та будівель у м. Ірпінь. Наразі кілька команд працюють над фотофіксацією усіх міст, що зазнали найбільших руйнувань.

Планується, що новий проєкт буде у загальному доступі для людей, які хочуть володіти об‘єктивними даними про свою місцевість та своє нерухоме майно. Окремо створять сервіс для правоохоронців та рятувальників, які зможуть використовувати його як інформаційно-довідковий ресурс для координації своїх дій та додаткової фіксації стану речей в регіоні.

«Цей проєкт стартував зі звільненого міста Ірпінь. Одночасно роботу розпочинають декілька команд. Ми максимально хочемо охопити всі міста, що зазнали найбільших руйнувань, які безумовно потрібно зафіксувати. Ця інформація буде розміщена на Картах Google та буде доступна для широкого загалу. Увесь світ має бачити, як наші міста виглядали раніше і що з ними скоїв агресор».

Ігор Бондаренко - заступник міністра внутрішніх справ України