Logo
23 Травня 2024, 15:43
Теги: Харків

На Харківщині росіяни зазнали значних втрат і зав'язли у вуличних боях за Вовчанськ, - Сирський

Триває війна в Україні, і російські окупанти з різних напрямків перекидають резерви для підтримання активних штурмів, які є безуспішними.

Як повідомив головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у соціальній мережі Facebook, він продовжує свою роботу в частинах Східного фронту.

"Після перших незначних успіхів в ході наступальних боїв на Харківщині противник повністю завʼяз у вуличних боях за Вовчанськ та поніс дуже високі втрати в особовому складі штурмових підрозділів. Наразі ворог з різних напрямків перекидає резерви, намагаючись підтримати активні штурмові дії, але безуспішно", - наголосив Сирський.

Також, за його словами, в районі Липців ворог поніс істотні втрати, перейшов до активної оборони, проводить мінування та вогневе ураження позицій українських військ.

Крім того, на Купʼянському напрямку продовжуються бої у лісовому масиві на північ від міста. "Складна ситуація в районі Кислівки, де ворог намагається прорвати нашу оборону та вийти до річки Оскіл", - зазначив він.
Разом з тим, інтенсивні бойові дії тривають в районі Іванівського та на підступах до Часового Яру.

"Ворог намагається будь-якою ціною зачепитися за місто, використовує новітні Т-90М, БМП-3, БМД-4, які, як правило, знищуються нашими протитанковими засобами та FPV дронами ще в ході висування", - додав Сирський.

Водночас найбільш інтенсивні та жорсткі бої тривають на Покровському та Курахівському напрямках.

"Ворог намагається прорвати оборону наших військ на вузькій ділянці фронту між населеними пунктами Старомихайлівка - Бердичі шляхом наступальних та штурмових дій найбільш підготовлених підрозділів", - наголосив Сирський.

Він додав, що наступальні дії відбуваються як з використанням бронетехніки, так і в пішому порядку, нерідко - на мотоциклах та багі. Як зазначив головнокомандувач ЗСУ, на інших напрямках також неспокійно, але кількість та інтенсивність бойових дій значно менше.

"Ключова мета моєї роботи - вивчення обстановки на місці, розв'язання проблемних питань, забезпечення додатковою кількістю боєприпасів, дронів, РЕБ..., посилення резервами тощо", - заявив Сирський.

Він відмітив ефективну роботу більшості командирів та штабів по організації бойових дій, вогневому ураженню противника, підтриманню взаємодії з сусідніми частинами.

"Звісно, що є проблеми, які потребують швидких та кардинальних рішень", - повідомив Сирський.