Logo
22 Квітня 2024, 11:30

На Косівщині дітей навчали основам тактичної медицини

У Рожнівському ліцеї дітей навчали основам тактичної медицини. Про це йдеться на сайті Івано-Франківської ОВА. 

Тренінг з домедичної медицини провели для учнів старшої школи Рожнівського ліцею «Гуцульщина» імені Федора Погребенника Рожнівської сільської ради: дітям розповідали як швидко ідентифікувати травми, які можуть стати причиною запобіжних смертей на полі бою.

Основам наданням комплексної допомоги пораненому дітей навчали за алгоритмом M.A.R.C.H., який використовується для встановлення пріоритетів та керування лікуванням поранених у тактичних і бойових ситуаціях.

Навчання для школярів проводили військовий лікар Юрій Козоріз, медик Святослав Найда та рятувальник-реабілітолог Вікторія Демчук. Професійні лектори ознайомили слухачів із способами усунення масивної кровотечі, розповіли як оцінити дихальні шляхи пацієнта та виявити респіраторні проблеми, дати оцінку кровотоку, розпізнати гіпотермію та лікувати травми голови пораненого.

Тренінг з домедичної медицини організували офіцери Цивільно-військового співробітництва 102-ої окремої бригади територіальної оборони Євген Волков та Григорій Опарик за сприяння керівника штабу територіальної оборони Косівського району Михайла Мартищука. 

Семінар відвідали також в.о. голови Косівської районної військової адміністрації Василь Жмендак, Рожнівський сільський голова Сергій Радиш, представники місцевої влади та освітяни.