7 Лютого 2022, 15:34

На Олімпійських іграх Україна показала найкращий результат в історії у чоловічому швидкісному списку

Україна показала найкращий результат в історії у чоловічому швидкісному списку (даунгілі) на Олімпійських іграх. Підкорилося це досягнення 28-річному гірськолижнику Івану Ковбаснюку.

Як пише Суспільне, змагання з даунгілу на Олімпіаді в Пекіні мали розпочатися ще у перший змагальний день. Проте через погодні умови змагання перенесли, а фінал чоловічого даунгілу мав відбутися одночасно з кваліфікацією у слалом-гіганті.

Фінал у чоловічому даунгілі визначив першого олімпійського чемпіона Пекіна у гірськолижному спорті. А також допоміг українцеві Ковбаснюку стати володарем найкращого результату в історії.

У фіналі чоловічого даунгілу виступали 43 гірськолижники. Серед них і Ковбаснюк, який вдруге поспіль змагався на Олімпіаді у цьому виді спорту (у Пхьончхані українець посів 49-е місце).

До Олімпіади-2022 українцям лише три рази вдавалося фінішувати у чоловічому даунгілі. До Ковбаснюка показував результат у швидкісному спуску на Зимових Олімпіадах лише Микола Скрябін - на Іграх у 1998 та 2002 роках.

Ковбаснюк зміг фінішувати у чоловічому даунгілі. Причому суттєво покращив результат, який належав Скрябіну.

На фініші український гірськолижник показав час 1:48.09 хвилин, відставши на 5.40 секунд від олімпійського чемпіона швейцарця Беата Фойца. Срібні та бронзові медалі Олімпіади у Пекіні здобули француз Жоан Кларе та австрієць Маттіас Майєр.

Таким чином, Ковбаснюк став першим українцем, що фінішував у топ-40 у чоловічому швидкісному спуску на Зимових Олімпіадах. Результат Скрябіна він покращив на 14 позицій.