Logo
13 Грудня 2019, 14:23

На Прикарпатті 2020-й оголосили роком пам’яті депортацій українців у ХХ столітті

Сьогодні, 13 грудня депутати обласної ради прийняли рішення проголосити 2020 рік роком пам’яті депортацій українців у ХХ столітті.

Таке рішення прийняли під час 33 засідання сесії обласної ради, пише Типовий Франківськ.

Депутат обласної ради Сергій Адамович зазначив, що в часи тоталітарного режиму було виселено примусово понад 700 тисяч українців.

"Не мало сімей постраждали від репресій тоталітарного режиму. Крім того, у липні цього року була створена комісія, яка працює з депортованими особами", - каже Адамович.

Депутати підтримали дане рішення. "За" проголосувало 68 депутатів обласної ради.

Довідково

Комуністичне керівництво СРСР, з його тотальним порушенням прав людей, широко використовувало депортацію (примусове виселення) з каральною чи політичною метою. Так, визначаючи свої західні кордони після підписання з нацистською Німеччиною пакту Молотова-Ріббентропа, СРСР не брав до уваги етнічну складову населення, яке мешкала у прикордонні. А 9 вересня 1944 року в Любліні СРСР та Польща уклали угоду про «взаємний обмін населенням» – примусово виселяли українців із Польщі, а поляків з України. Як стверджує Український інститут національної пам'яті – майже 700 тисяч українців вимушені були покинути свої домівки.