Урегулювання професійно-кваліфікаційного дисбалансу на ринку праці, збільшення частки робочих місць з гідною оплатою праці, спрямування значної суми коштів у місцевих бюджетах на організацію оплачуваних громадських робіт допоможуть значно скоротити кількість безробітних на Прикарпатті.
На цьому сьогодні наголошувалося під час щотижневої наради під головуванням Дениса Шмигаля, пише прес-служба ІФ ОДА.
Зокрема зазначалося, що протягом січня-серпня поточного року послугами служби зайнятості області скористалися 47,8 тис. осіб із них 21,5 тис. громадян, які мали статус безробітного. За направленням служби зайнятості отримали роботу 32 тис. осіб, з них 6,9 тис. зареєстрованих безробітних. Тимчасовою зайнятістю забезпечено 8,1 тис. осіб, з яких 517 осіб взяли участь у громадських роботах.
Станом на 1 вересня статус безробітного мали 8,6 тис. осіб, з них отримували допомогу по безробіттю 7,5 тисяч.
Проте, незважаючи на позитивну динаміку щодо основних показників на зареєстрованому ринку праці, в області і надалі залишається ряд проблемних питань, при вирішенні яких вдасться значно скоротити рівень безробіття. Так, варто урегулювати професійно-кваліфікаційний дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили, спричинений невідповідністю освітніх послуг потребам ринку праці, збільшити частку робочих місць з гідною оплатою праці, а також скерувати кошти в місцевих бюджетах на організацію оплачуваних громадських робіт, які є одним із шляхів вирішення питання тимчасової зайнятості громадян, насамперед в сільській місцевості.
«Співпраця громади і служби зайнятості населення допоможе не лише працевлаштувати безробітних, а й поповнить бюджет, - зазначив керівник області. – Тож, в умовах сьогодення варто активізувати роботу між органами влади та місцевого самоврядування щодо організації оплачуваних громадських робіт, які є взаємовигідними як для служби зайнятості так і для роботодавців. Адже завдяки цим роботам громадам вдається розв’язати низку актуальних для них питань, а для безробітних - отримати можливість тимчасової роботи, легально працювати на користь громади і поповнювати бюджет громади коштами».
Також наголошувалося, що служба зайнятості сприяє залученню безробітного населення до ведення підприємницької діяльності. З цією метою проводиться комплекс заходів, серед яких - надання безробітним одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації власної справи.
За 8 місяців поточного року такою можливістю скористалися 53 особи, 23 з яких – учасники АТО/ООС. На розвиток підприємницької діяльності вони отримали понад два мільйони гривень.