Logo

На Прикарпатті активно незаконно видобувають гравій

Минулого тижня співробітники поліції Прикарпаття виявили ряд правопорушень, пов'язаних із незаконним видобутком та перевезенням піщано-гравійної суміші на Косівщині, Коломийщині, Калущині та Тисмениччині.

Про це інформує Поліція Івано-Франківської області.

▪ Працівники сектору реагування поліції Коломийщини під час несення служби задокументували протиправну діяльність двох мешканців Нижньовербізької територіальної громади.
Використовуючи спецтехніку, чоловіки на березі річки Пістинька видобували піщано-гравійну суміш і завантажували її для подальшого перевезення. Правопорушники не мали дозвільних документів для законного здійснення такої діяльності.

▪ Ще один факт незаконного видобутку корисних копалин правоохоронці виявили на березі русла р. Рибниця, що у межах населеного пункту Старий Косів, Косівської міської територіальної громади.

▪ Незаконне перевезення гравію також задокументовано у селі Перевозець, що на Калущині.
Дільничні офіцери поліції зупинили саморобний транспортний засіб, який перевозив гравій без відповідних документів. За кермом перебував 30-річний мешканець району.

У Хом'яківці, що на Тисмениччині, правоохоронці зупинили вантажний автомобіль MAN, причіп якого був заповнений корисними копалинами.
При спілкуванні з поліцейськими 30-річний керманич не зміг пояснити походження гравію та не надав жодних дозволів на свої дії.

Останній випадок зафіксовано в Старому Лисці.
33-річний місцевий мешканець, за допомогою вантажного автомобіля "ЗІЛ", вчиняв погрузку гравійної суміші. Чоловік пояснив, що видобував корисні копалини для власних господарських потреб.

Наразі вирішується питання про накладення арешту на транспортні засоби і вантаж.
Слідчі відібрали зразки видобутої суміші та призначили експертизи для визначення категорії корисних копалин.
Слідчі дії тривають в рамках розпочатих кримінальних проваджень, передбачених ч. 2 ст. 240 Кримінального кодексу України. Йдеться про порушення правил охорони або використання надр.

Видобуток піщано-гравійної суміші та інших корисних копалин у заплавах та руслах річок заборонений природоохоронним законодавством. Надмірний видобуток також призводить до негативних наслідків під час весняних повеней.