Logo
23 Серпня 2020, 17:23

На Прикарпатті до Дня Незалежності стартував велопробіг "Нескорені"

До Дня Незалежності 23-го серпня у Витвицькій ОТГ, що на Прикарпатті, відбувся велопробіг "Нескорені".

Організатор акції Віталій Кульпа розповів Суспільному про ідею та особливості маршруту.

Від 17-ти до 20-ти кілометрів із п'ятьма зупинками в історичних місцях об'єднаної територіальної громади - такий маршрут здолали у День Прапора учасники "Нескорених".

Ідея в організаторів народилася два місяці назад, за два тижні почали розробляти активно маршрут.

Почали велопробіг із села Витвиця - центру громади - о 12-й.

У селі Кальна велосипедисти зупинилися на місцевому кладовищі - могилі дисидента та політичного в'язня Михайла Дяка.

"У 1961-му році Михайло Дяк з побратимами у Витвиці вперше підняв жовто-блакитний прапор. У 1963-му році такі прапори підняли у місті Моршин. На той час це було суворо заборонено і каралося ув'язненням і засланням у Сибір", - розповідає Віталій Кульпа.

У селі Розточки учасники акції вшанували пам'ять людей біля пам'ятника героям, які присвятили своє життя боротьбі за незалежність.

Згодом польовим маршрутом через полонину велосипедисти поїхали в село Станківці, де в урочищі Бовкути зупинилися на могилі Василя Гошовського на псевдо Дорошенко. Він у 40-х роках очолював ОУН-УПА на Прикарпатті. Дорошенко трагічно загинув 1950-му.

"Енкаведисти оточили криївку, в якій знаходилося 12 повстанців. 11-м з них вдалося покинути бункер. Дорошенко затримався, щоб знищити документи. Вийти йому не вдалося - чоловік підірвався на гранаті", - каже організатор акції Віталій Кульпа.

У селі Церковна біля місцевого храму велосипедисти зупинилися коло пам'ятника отцю Йосафату Лесіву - духовному лідеру громади, який працював у підпіллі греко-католицької церкви та підтримував борців УПА.

На п'ятій зупинці, яка замикає коло маршруту "Нескорені", учасники зупинилися біля пам'ятника Зеновію Красівському - українському поету, члену Українського національного фронту та Української Гельсінської групи, який 26 років провів у концтаборах, в'язницях та психічних лікарнях.

 

На кожній зупинці місцеві працівники культури ознайомлювали учасників велопробігу з короткою історичною довідкою про місце і людей, які відіграли важливу роль у творенні Української держави.