Logo
24 Червня 2019, 18:59
Теги: податок

На Прикарпатті до місцевих бюджетів надійшло майже 246 мільйонів гривень плати за землю

За січень-травень 2019 року власники землі та землекористувачі сплатили до місцевих бюджетів Прикарпаття 245,9 млн грн плати за землю.

В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 42 млн гривень. Про це повідомили в головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області, повідомляє пресслужба ІФ ОДА, пише Типовий Франківськ.

Зокрема, від юридичних осіб до до місцевих скарбниць надійшло 224 млн грн земельного податку, фізичні особи сплатили 21,9 млн гривень.

Як зазначили податківці, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Юридичні особи - платники плати за землю самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня 2019 року та  подають податкову декларацію на поточний рік до органів фіскальної служби за місцезнаходженням земельних ділянок не пізніше 20 лютого поточного року. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Фізичним особам нарахування сум податку за землю проводяться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки до 1 липня 2019 року. Податок необхідно сплатити протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Нагадаємо, з травня п.р. на Івано-Франківщині проводиться операція «Урожай – 2019». Метою цієї операції є перевірка повноти нарахування та сплати податків юридичними особами, фізичними особами-підприємцями, громадянами, які є власниками земельних ділянок та власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу, упередження схем ухилення від оподаткування, виявлення та реєстрація необлікованих найманих працівників та легалізація їх заробітної плати.