Logo
2 Лютого 2023, 18:21

На Прикарпатті енергетики пояснили, що потрібно знати про ліміти та навантаження на мережу

Ліміти навантаження на мережу – це, умовно кажучи, гранично допустима кількість електроенергії, яку обленерго може подати області протягом доби, пише Типовий Франківськ з посиланням на Прикарпаттяобленерго.

- Звідки обленерго дізнається ліміти? Хто їх формує та як саме?

Ліміти доводить до обленерго НЕК «Укренерго», компанія, яка за законодавством є відповідальною за баланс в енергосистемі країни. Фахівці компанії мають інформацію про усю генерацію, споживання та потреби, аналізують її щоденно та наприкінці доби доводять кожному обленерго граничну величину потужності, за яку переходити заборонено.

- Що впливає на зміни лімітів протягом дня?

На зміну доведених лімітів впливає одразу кілька факторів: баланс енергосистеми країни в цілому, можливості генерації протягом доби, та різкий ріст чи спад споживання в області.

Коли не вистачає генерації, чи коли споживання в країні загалом та в області різко зростає, диспетчер НЕК «Укренерго» дає вказівку на зниження граничної величини потужності кожному обленерго зокрема. Зняти з мереж навантаження та вимкнути споживачів потрібно миттєво, протягом 15 хвилин з моменту отримання дзвінка.

- Чому обленерго не може відходити від відведених лімітів?

Якщо обленерго не буде дотримуватись лімітів, доведених НЕК «Укренерго», це призведе до аварійних ситуацій в енергосистемі, наслідки яких будуть усуватись протягом кількох днів. Тому, НЕК «Укренерго» уважно слідкує за перевищеннями лімітів та якщо обленерго не реагує на наказ знизити навантаження – можуть бути застосовані спеціальні Графіки аварійних відключень цілими районами без будь-яких винятків, разом із лікарнями та іншою критичною інфраструктурою, на необмежений та непрогнозований час.

- Чому на Прикарпатті застосовують ліміти, якщо є своя генеруюча інфраструктура?

Енергосистема країни – єдиний суцільний «організм», в якому немає поділу за областями. Якщо генерації не вистачає, щоб забезпечити потребу країни, обмежувати споживання доводиться в усіх регіонах країни.

- Як обленерго вибирає яку чергу вимкнути, коли зменшують ліміти?

Як правило, коли приходить команда зменшити граничну величину потужності, під вимкнення потрапляє та черга чи підчерга (залежно від величини доведених додаткових обмежень), яка на той момент без електропостачання була найменшу кількість часу.