Logo
11 Січня 2023, 14:12

На Прикарпатті група осіб незаконно організували перетин кордону військовозобов'язаному

Прикарпатські правоохоронці повідомили про підозру групі осіб за сприяння у незаконному перетині кордону військовозобов'язаного, пише Типовий Франківськ з посиланням на поліцію області.

Троє фігурантів, серед яких посадовиця, медик та мешканка Калуського району, організували виїзд за кордон особи призовного віку. Згідно зі схемою, «ухилянт» мав здійснювати супровід особи з інвалідністю, і таким чином виїхати за межі країни. Зловмисникам слідчі вже повідомили про підозри, а суд обрав запобіжні заходи.

Задокументували протиправну діяльність зловмисників слідчі слідчого управління обласної поліції спільно з працівниками Управління СБУ в Івано-Франківській області. Процесуальне керівництво у справі здійснює Івано-Франківська обласна прокуратура.

В ході досудового розслідування встановлено, що мешканка Калущини звернулася до чиновниці і лікаря за допомогою в організації виїзду за кордон її сина. Чоловік підлягав мобілізації, а відтак виїзд за межі держави йому заборонений.

Посадовиця Калуської міської ради, надала «клієнтці» необхідні консультації, допомогла отримати фейкову інвалідність та організовувала зустрічі «замовниці» з лікарем.

У свою чергу, медик однієї з калуських лікарень, підробив медичні документи, які стали підставою для встановлення групи інвалідності. Вартість даної послуги становила 2500 доларів США.

Фігурантку з сином «ухилянтом» правоохоронці затримали в пункті пропуску, під час перетину ними кордону.

Слідчі повідомили трьом фігурантам про підозри, а саме:

- чиновниці за ч. 3 ст. 332 (Сприяння в незаконному переправленні осіб через державний кордон України, вчинене за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів) Кримінального кодексу України;

- медику за ч. 3 ст. 332 та ч. 1, 4, ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

А «замовниці» за ч. 2 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. За скоєне підозрюваній загрожує максимальне покарання. А саме до 7 років ув'язнення.

"Також двом підозрюваним по справі передбачене покарання у вигляді від 7 до 9 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років та з конфіскацією майна", - йдеться у повідомленні.