Logo
11 Липня 2020, 10:20

На Прикарпатті майже 500 батьків виховують дітей неналежним чином

За 6 місяців 2020 року працівники ювенальної превенції Івано-Франківщини виявили та задокументували 459 фактів неналежного виконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей.

Про це повідомили в Ювенальній превенції Прикарпаття, пише Типовий Франківськ.

Зазначимо, що тут йдеться передусім про ситуації, коли батьки нехтують піклуванням про своїх дітей та їх вихованням.

Нагадаємо, що статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено покарання у вигляді штрафу батькам або особам, які їх замінюють, зокрема за ухилення від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.

За такі дії, чи радше бездіяльність у зазначений період прикарпатські ювенальні поліцейські склали 423 адміністративних протоколи, причому 48 з них – за повторне протягом року після накладення адміністративного стягнення правопорушення.

Крім того, мова йде й про відповідальність дорослих за скоєння їх неповнолітніми дітьми адміністративних та кримінальних правопорушень.

Батьків притягують до відповідальності за вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років адміністративного правопорушення чи кримінально караних діянь, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність.

Цьогоріч на Прикарпатті вже задокументовано 36 таких випадків.