Logo
12 Травня 2019, 21:05

На Прикарпатті обвалився водоспад "Дівочі сльози"

Сьогодні, 12 березня, обвалилася скеля водоспаду "Дівочі сльози", що на Тлумаччині.

Про це повідомив на своїй сторінці у соцмережі Володимир Безгачнюк, пише Типовий Франківськ.

"На жаль, сумна новина. Перлини Придністров'я - водоспаду "Дівочі сльози" в його первісному вигляді більше немає. Сьогодні скеля, з котрої тисячоліттями стікаля краплями вода, повністю обвалилася і опинилась в Дністрі. У природи свої норови і закони", - йдеться у дописі Володимира.

Довідково: травертиновий водоспад "Дівочі сльози" розташований на околиці села Ісаків Тлумацького району Івано-Франківської області. Входив до складу регіонального ландшафтного парку "Дністровський". Його основою є мох, який упродовж століть ріс, відмирав і кам'янів, що спричиняло росту наступних нашарувань моху.

Водоспад був дуже мальовничим - зі скелі біля Дністра нависала величезна (близько 3,5 - 4 м) травертинова брила, по всій площі якої стікали і падали краплинки води. Ці краплинки, збираючись разом, утворювали струмочок, що збігав аж до самого Дністра. Назва водоспаду походить від того, що краплини, які спадали, нагадували сльози. Особливо живописний водоспад був узимку, коли вода замерзала, перетворюючись на бурульки.

А ось світлини водоспаду, опубліковані небайдужим прикарпатцем сьогодні.