Logo

На Прикарпатті підбили підсумки конкурсу медичних есе «Мій рік боротьби з COVID-19»

В конкурсних роботах прикарпатські медсестри, медбрати та фельдшери ділились переживаннями та досвідом боротьби з ковідною бідою

Майже три десятки медичних сестер та медичних братів взяли участь у конкурсі есе «Мій рік боротьби з COVID-19», підсумки якого були підбиті днями на Прикарпатті.

Конкурс було організовано Івано-Франківською обласною організацією профспілки працівників охорони здоров’я України спільно з Департаментом охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації та комунальним закладом фахової передвищої освіти «Івано-Франківський медичний фаховий коледж» Івано-Франківської обласної ради і приурочено до Всесвітнього дня медичної сестри, що відзначається в Україні та світі 12 травня.

Організатори поставили собі за мету продемонструвати широкому загалу жертовність праці середнього медичного персоналу в найважчі часи ковідної пандемії. «Ідея конкурсу це є наша, - розповіла Типовому Франківську голова Івано-Франківської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Наталія Бирчак, - Ми хотіли як раз до Дня медичної сестри відзначити медичних сестер і братів, і фельдшерів також екстреної медичної допомоги – тих людей, які були на передовій з коронавірусною бідою».

Загалом на конкурс було подано 29 есе від представників середнього медичного персоналу з різних міст та районів Івано-Франківської області. В кожному з них автори – люди, які безпосередньо працювали у ковідних відділеннях, - ділилися своїми враженнями, переживаннями, а також висновками, що їх вони зробили для себе і які можуть послужити корисним досвідом у подальшій роботі медиків.

Зі слів пані Бирчак, організатори навіть не очікували, що так багато медичних працівників долучаться до участі в кокурсі і були приємно вражені, що їхня ініціатива знайшла відгук у людей. «З великою приємністю хочу сказати, бо навіть не очікувала, що буде так багато конкурсних робіт. Ми переживали, думали: хоч би люди написали, бо, знаєте, робити-працювати - одне, а писати - то не кожен напише», - зауважила очільниця обласної організації медичної профспілки.

Оцінювало роботи поважне журі, до складу якого увійшли Наталія Бирчак в якості голови журі, директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації Ігор Дмитренко, директора Івано-Франківського медичного фахового коледжу Володимир Стасюк, експерт з питань медсестринства департаменту охорони здоров’я обласної держадміністрації Наталія Ружило, голова Асоціації медсестер закладів охорони здоров’я міста Івано-Франківська Галина Варивода, заступник голови обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України Василь Міськів та літературний редактор газети «Пульс профспілки» Галина Добош.

За результатами розгляду конкурсних робіт перемогу здобула фельдшерка з медицини невідкладних станів Косівської станції КНП «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Оксана Бобровська. Друге місце виборола медична сестра відділення інтенсивної терапії КНП «Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня Івано-Франківської обласної ради» Марія Савлюк, третє місце – у медсестри КНП «Городенківська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Городенківської міської ради Тетяни Бойчук.

Трійку переможців було нагороджено спільними грамотами обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я і департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та грошовими преміями (за перше місце – 5 тисяч гривень, за друге – 4 тисячі гривень, за третє місце – 3 тисячі гривень). Крім того, авторів ще семи кращих робіт нагородили преміями у розмірі 2 тисяч гривень та подяками обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я.

«Перша десятка – це все працівники тих закладів, які були ковідними, - працювали з першого дня і до сьогоднішнього дня працюють», - зауважила Наталія Бирчак.