Logo

На Прикарпатті піротехніки, щоб знищити протитанкову міну перекривали дорогу

В селі Лісна Слобідка Коломийського району місцевими жителями було знайдено боєприпаси часів Другої світової війни.

Про це інформують в Управлінні ДСНС області, пише Типовий Франківськ.

Прибувши в село, група піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС в області встановила, що дана знахідка - протитанкова міна ТМі-35 підлягає знищенню на місці виявлення.

Оскільки небезпечна знахідка знаходилась в лісосмузі 50-60 м від автомобільної дороги Н-10 (Стрий- Івано-Франківськ - Чернівці - Мамалига), піротехніки повідомили поліцію про необхідність перекриття руху автомобільного транспорту по автодорозі під час проведення робіт із знищення вибухонебезпечного предмету.

Після проведення піротехнічних робіт, рух було відновлено.

Також, піротехніки знищили артилерійський снаряд, виявлений в селі Черніїв Тисменицького району на березі річки Бистриця Надвірнянська.

Управління ДСНС України в Івано-Франківській області нагадує про основні правила безпеки поводження  з вибухонебезпечними або невідомими предметами.

Категорично забороняється:

-торкатися підозрілого предмету або пересувати його;

-заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

-здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;

-намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;

-розбирати вибухонебезпечний предмет.

У разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знищувати знайдені боєприпаси.