Logo
18 Вересня 2020, 17:50

На Прикарпатті потенційні кандидати розпочали агітацію ще до початку офіційної реєстрації

Офіційно виборча кампанія місцевих виборів стартувала 5 вересня, а з 15 вересня розпочалась процедура висування та реєстрації кандидатів.

Однак, ще до початку реєстрації, потенційні кандидати та партії не нехтували політичним піаром та політичною рекламою, пише Типовий Франківськ з посиланням на Громадянську мережу ОПОРА.

В Івано-Франківську, Калуші, Снятині, Городенці та Косові виявлено політичну рекламу партій «За майбутнє».

В Івано-Франківську, Калуші та Снятині представники ОПОРИ зафіксували білборди партії «Наш Край» із написом: «Сила господарників та професіоналів. Наш край».

У Калуші та Коломиї зафіксовано політичну рекламу партії ВО «Батьківщина» - «Ми в силі змінити все».

У Калуші зафіксовано політичну рекламу «Української партії» - «Українська партія. Завжди разом з громадою», а у Коломиї - партій «Сила і Честь» та «Голос».

Дочасною агітацією зловживають не лише партії, а й потенційні кандидати, які братимуть участь у місцевих виборах 25 жовтня. Зокрема, ще до 15 вересня в Івано-Франківську зафіксовано білборди потенційної кандидатки від УГП Наталії Сербин.

Також до ОПОРА зафіксувала зовнішню політичну рекламу потенційних кандидатів від «Слуги народу» Олександра Богачова та Ігоря Рудко, а також Тараса Іщенка від партії «УДАР».

В Івано-Франківську, Калуші, Снятині та в Надвірнянському районі ОПОРА зафіксувала білборди та сітілайти потенційного кандидата Олександра Шевченка – «Дороги, що ведуть у майбутнє» та «Ти господар на своїй землі».

У Коломиї зустрічається політична реклама потенційного кандидата Богдана Станіславського - «Зміни починаються з голови. Богдан Станіславський. Творимо Коломию Великою», а у Верховині ОПОРА зафіксувала політичну рекламу Ярослава Стефарука.

 

А от найактивніше зустрічі із жителями міст проводить ВО «Свобода». До прикладу, у мікрорайонах Івано-Франківська під час таких зустрічей представляють потенційних кандидатів від партії на місцеві вибори.

 

Окрім того, в Івано-Франківську активно розповсюджують партійні газети політичні партії : «За майбутнє», ВО «Свобода» та «Українська Галицька партія».

 

Як зазначає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області Богдан Морикіт, дочасна агітація навіть на етапі висунення та реєстрації кандидатів суперечить принципу рівних можливостей. Агітація розпочинається на наступний день після реєстрації кандидата, а партія набуває суб’єктності на наступний день після висунення кандидатів.