Logo
2 Травня 2019, 20:09

Прокуратура Прикарпаття хоче повернути державі землю вартістю понад 3 мільйона гривень

Прокуратурою Івано-Франківської області вжито заходів представницького характеру з метою захисту інтересів держави у сфері охорони земель природно-заповідного фонду.

Про це повідомляє прес-служба прокуратура, пише Типовий Франківськ.

Шляхом подачі позовної заяви в інтересах Міністерства екології та природних ресурсів України та Карпатського національного природного парку до однієї з сільських рад регіону та фізичних осіб про визнання незаконним і скасування рішення органу місцевого самоврядування, визнання недійсним державного актапро право власності на земельну ділянку та витребування земельної ділянки площею 0,7241 га вартістю 3 274 369,00 грн.

Так, досудовим розслідуванням кримінального провадження встановлено, що умисними діями, які виразились у зловживанні службовим становищем.

Тобто в умисному, в інтересах третьої особи використанні службовою особою свого службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам (вилучення з державної власності та постійного користування Карпатського НПП земель природно-заповідного призначення).

Було скоєно кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 364 («Зловживання владою або службовим становищем») КК України. Зазначене кримінальне провадження скеровано до суду з обвинувальним актом.

З метою одночасного вирішення питання щодо повернення особливо цінних земель їх постійному користувачу, органами прокуратури подано відповідну позовну заяву до суду. Справа на даний час перебуває на розгляді в суді.