Доцент кафедри хімії Прикарпатського національного університету Тетяна Татарчук (на знімку) отримала можливість реалізувати у 2020-2021 роках двосторонній українсько-польський науковий проєкт «Фотокаталітичні гібридні системи для очищення води».
Науковець очолює Навчально-науковий центр хімічного матеріалознавства та нанотехнологій ПНУ, пише Голос України.
Проект – один із 15 переможців конкурсу (зі 171 поданих), оголошеного у Варшаві Спільною Комісією з питань співробітництва в сфері науки і технологій (Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA). Мета проєкту – розробити нові фотокаталітичні матеріали у вигляді порошків, покриттів та фільтрів для очищення води від органічних та неорганічних токсикантів. Токсичні домішки не накопичуватимуться на фільтрах, а повністю руйнуватимуться до нешкідливих компонентів повітря – вуглекислого газу, води й азоту.
Реалізуватимуть проект науковці Ягеллонського університету та ПНУ. Тетяна Татарчук протягом кількох років успішно співпрацює із професором, завідувачем кафедри неорганічної хімії, заступником декана із наукової роботи хімічного факультету Ягеллонського університету Войцехом Мациком.
«Наша доцентка входить до ТОП-10 жінок-науковців – фіналістів Української премії «Для жінок у науці». Прикарпатський університет пишається такими науковцями як Тетяна Татарчук, яка має h-індекс=16 (Scopus) та понад 40 наукових публікацій (Scopus)», – акцентував ректор ПНУ Ігор Цепенда.
Людмила Стражник.