У Івано-Франківській області збільшується кількість хворих на коронавірус. Захворіли вже 0,9% від всього населення області.
Про це на прессконференції повідомив виконуючий обов’язків директора департаменту охорони здоров‘я ОДА Володимира Дзьомбака, пише Типовий Франківськ.
"На даний час медицина і суспільство помінялося, в кращу сторону. У 12 811 осіб є підтверджений коронавірус. Це 0,9% від усього населення області. Закладами першої хвилі є 20 закладів охорони здоров’я області. Ми розгорнули 1851 ліжко, що дало можливість зменшити навантаження наших медичний з закладів. Навантаження є до 30%",- каже Дзьомбак
За його словами, зараз на Прикарпатті зменшилася кількість людей, які поступають в заклади та зменшилася летальність серед хворих на коронавірус.
«Ми були лідерами по смертності, на даний час вона зменшилася у 2 рази зменшили. У лікарнях 660 ліжок забезпечені киснем. Щодня збільшується кількість засобів захисту для працівників та медикаменти для хворих. Івано-Франківська область отримала найбільшу суму коштів для боротьби з хворобою - 288 мільйонів », - зауважив Володимир Дзьомбак.
Зараз за добу проводиться близько 950 ПЛР-тестувань.
"По нових стандартах, я б сказав новий-старий стандарт, нічого не змінилося. Групи ризику так і залишилися. Ураження центральної нервової системи, хронічні захворювання, серце-легені, гіпертензії, хворі на гемодіалізі. Це хворі які в першу чергу підлягають госпіталізації. Друга група це хворі які підлягають самоізоляції - онкохворі, алергетики. З однієї сторони це найкращий протокол, попередній протокол був просто сторінками з наказом",- розповів гендиректор обласної клінічної інфекційної лікарні Роман Остяк.
60% хворих, які лікувалися в стаціонарі це важкі. Середній вік хворих 55-78 роки. Серед людей, які не впоралися з хворобою, майже всі мали супутні хронічні хвороби.
"Єдиний препарат який ми маємо з протоколу це"плаквеніл", але він має багато протипоказання, наприклад ураження серця та нирок. Деякі пацієнти поступають у відділення вже з проблемами, тому їм призначити препарат ми не можемо", - каже Остяк.
Роман Остяк каже, що швидкі тести були корисними, адже можна було б протягом години дізнатися хвора людина чи ні.
"ПЛР тест це виділення збудника, тобто виділення самого вірусу. ПЛР позитивний - вірус є, сумнівний - треба повторити. Антитіла це захист організму, для того , щоб вбити вірус. Вироблятися антитіла починають на 5 день хвороби. Сьогодні є 10 апаратів, кисневих точок 12, встановлюємо кисневу станцію. Плануємо розвести по кожній палаті. Це 130 кисневих точок. Ми розширили реанімацію з 6 до 12", - наголошує Остяк.
За словами гендиректора , в обласній клінічній інфекційній лікарні знаходиться 98 хворих. З підтвердженим ПЛР-тестом 86 хворих. В реанімації постійно знаходиться 10-12 хворих.
"Коронавірусне лікування дороговартісне і повністю забезпечити його лікарні не можуть. Загальні аналізи ми робимо безкоштовно, капання безкоштовно, шприци безкоштовно. А, антибіотики ми не можемо. Противірусна терапія система, яку ми не можемо закупити. Звідки ми візьмемо на день 82 тисячі?", - зазначив Остяк.