Logo
17 Травня 2023, 11:26

На Прикарпатті розвивають добровільний пожежний рух

Людина, її життя, здоров’я і безпека в Україні є найвищою соціальною цінністю. І серед великої кількості тих, хто забезпечує ці права народу України, почесне місце займають вогнеборці, пише Типовий Франківськ з посиланням на Версії.

Вони 24/7 охороняють нас від небезпечних стихійних явищ і техногенних катастроф. А у зв’язку з війною – рятують після масових руйнацій об’єктів цивільної інфраструктури, завданих ударами підступного ворога.

У крові кожного українця – допомога ближньому. Тому поряд з професійними рятувальниками все більшої популярності в Україні набуває добровільний пожежний рух. Територіальні громади Прикарпаття вже мають приклади успішного створення добровільних пожежних команд, зокрема в Білоберізькій ОТГ та Кутській ОТГ. Скоро будуть створені й інші.

Чому добровільні пожежні команди так необхідні

За даними ДСНС, за рік лише в сільській місцевості відбувається понад 40 тисяч пожеж. Якщо брати дуже усереднені цифри, це орієнтовно 3 тисячі пожеж на місяць. Приблизно тисяча людей на рік у таких пожежах гине, і ще приблизно стільки ж отримують ушкодження (травми, опіки тощо).

Звідки такі страшні цифри? Статистика свідчить, що у місті підрозділи Державної пожежної охорони за викликом прибувають на місце пожежі протягом 20 хвилин з моменту надходження повідомлення про пожежу, натомість у сільській місцевості час слідування до місця виклику може бути значно довшим. За таких умов пожежі часто набувають піку свого розвитку, завдаючи непоправних збитків.

Певне, ситуація була б краща, якби у кожному селі була своя пожежна команда, чи не так?

Насправді, створення таких команд можливе. Лікарі, вчителі, приватні підприємці, механіки та інші небайдужі громадяни можуть стати членами добровільних пожежних команд у своїх населених пунктах, пройти необхідне навчання та зробити свою громаду безпечнішою.

Аби популяризувати добровільний пожежний рух, стартує проєкт «Волонтерство в сільських громадах Прикарпаття, виклики та рішення з безпеки в умовах воєнного часу».

Ідея ініціативи народилися за участі Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області і стосується саме підвищення ефективності взаємодії між службами ДСНС, керівництвом територіальних громад, представниками громадських і волонтерських організацій Прикарпаття.

"Хочемо, щоб кожна громада Франківщини була безпечнішою. Слідкуйте за нашими соцмережами і долучайтеся до добровільних пожежних команд!", - йдеться у повідомленні.

Програма «Спільнодія» впроваджується Фонд Східна Європа у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень і ГО «Разом проти корупції» коштом Європейського Союзу Ukraine for European Union (EU).