Logo
26 Липня 2022, 14:00

На Прикарпатті рятувальники просять жителів не допускати виникнення пожеж в природних екосистемах

З початку року на території Івано-Франківщини виникло 1752 пожежі в природних екосистемах, з них 18- лісових, 2 – торфу, 3 – с/г угіддя, 1729- сухої трави та сміття.

Пожежно-рятувальні підрозділи здійснили 1656 виїздів на ліквідацію таких пожеж, при цьому було залучено 1684 автомобілі та 6743 чоловік особового складу.

Під час пожеж загинуло 6 осіб, ще 5 – отримали травми. Лише за минулу добу, 25 липня, прикарпатські рятувальники ліквідували 27 пожеж в природних екосистемах, з них 2 лісові пожежі, площа таких пожеж склала 8,2 га.

Впродовж доби 25 липня внаслідок пожеж в природних екосистемах на території області загинуло 3 особи:

у селі Боднарів Калуського району під час спалювання залишків сухої рослинності та стерні на площі 2,5 га. загинув місцевий житель,1949 р.н. ;

а у селі Нові Кривотули Тисменицької ТГ Івано-Франківського району горіла стерня та суха трава на полі на загальній площі 700 м.кв., на місці пожежі було виявлено тіло 74-річного чоловіка.

Також у лікувальному закладі померла 69-річна жінка, котра отримала термічні опіки під час пожежі сухої трави, що виникла 22 липня, в селі Хотимир Обертинської ТГ Івано-Франківського району.

Рятувальники щоденно звертаються і просять прикарпатців не допускати виникнення пожеж в природних екосистемах, але людей це не зупиняє, і вони надалі продовжують «господарювати», випалюючи сухостій, іноді навіть ціною власного життя.

Хочеться сподіватися, що після таких трагічних випадків ⚡️люди нарешті усвідомлять наскільки важливим є дотримання правил пожежної безпеки, і це допоможе їм відмовитись від спалювання сухостою.