Logo
18 Вересня 2019, 13:33

На Прикарпатті створять Стратегію майбутнього

Сьогодні, 18 вересня відбулась нарада під керівництвом голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля з питань розроблення проєкту Стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки.

Під час наради Денис Шмигаль зауважив, що додати та як змінити новий проєкт Стратегії розвитку області, пише Типовий Франківськ.

"Це дасть нам змогу долучитися до  Європейського союзу. У нас всього 9 місяців на розробку стратегії.Статегія Івано-Франківщини, яка зараз діє це добре зроблений проєкт, з яким область прожила 5 років. Єдине моє зауваження до неї, то вона є звуженою. Є вимоги, які відповідають сьогоденню, але у нас викликів стало більше. Це має бути великий документ. В Стратегії має бути  закладений освітній потенціал нашого регіону. Збереження культурної спадщини. Кінцевий етап стратегії підвищення добробуту громадян",- зазначає очільник Прикарпаття.

Він відзначив, що проєкт немає доступності та додав, кожен розділ Стратегії матиме основні питання. А також важливо врахувати розвиток особливості гірських територій.

"Ми не перші хто стоїть перед викликом правильного розвитку гірських територій. Ми повинні викласти найкращі практики розвитку нашій Стратегії"-, зазначає очільник Прикарпаття.

Денис Шмигаль каже. до створення проєкту Стратегії буде долучена Івано-Франківська обласна рада. Над Стратегією працюватиме робоча група в складі 150 людей, які будуть розподілені за певними напрямками.

Голова ОДА зазначив, що до проекту потрібно залучити науковців та виконавчу владу.

"Чим буде більше ідей, тим комплекснішою буде Стратегія. Зазначаю, що перших 4 роки пріоритетом в Стратегії буде інфраструктура мостів та доріг",- регламентує очільник Прикарпаття.

Тож до кінця року має бути створений чорновий варіант проекту Стратегії, де буде включено всі зауваження громад.

"В наступному році розділимо область на кілька ОТГ. Стратегія має бути реальністю майбутнього. Все так не буде, як було до сьогодні",- додає Денис Шмигаль.

Він зазначив, що з 1 жовтня розпочнуть роботу над проєктом. Та 1 липня він має бути затверджений Івано-Франківською обласною радою.

До слова, в Стратегію Івано-Франківщини буде включена смарт-спеціалізація.

Довідково, смарт - реалізація підхід, що передбачає аргументоване визначення суб’єктами регіонального розвитку в рамках регіональної стратегії окремих стратегічних цілей та завдань щодо розвитку видів економічної діяльності, які мають інноваційний потенціал з урахуванням конкурентних переваг регіону та сприяють трансформації секторів економіки.