Logo
23 Січня 2020, 19:19
Теги: туризм

На Прикарпатті створять тури на основі місцевої нематеріальної спадщини

Сьогодні, 23 січня в Івано-Франківську відбулась нарада з представниками районів і громад області, народними майстрами, музейними працівниками, присвячена презентації проєкту «52 стилі життя в Карпатах: відродження традиційних культур праці».

Учасники з Верховинського, Городенківського, Долинського, Коломийського, Косівського районів, міста Яремче, Білоберізької, Витвицької, Дзвиняцької, Космацької ОТГ та ін. зібрались, щоб започаткувати співпрацю з метою створення продуктів, що будуть ґрунтуватись на автентичній культурі праці в Івано-Франківській області, йдеться на Івано-Франківщина туристична.

Для аудиторії презентувала мету і завдання проєкту Лада Маланій - експерт з маркетингу туризму.

 

Начальник відділу туризму Віталій Передерко підкреслив, що «необхідність мережування викликана тим, щоб підготувати і презентувати готовий для споживача – туриста – продукт, який допоможе зберегти, розвивати і популяризувати традиційні способи господарювання, ремесла і промисли, якими володіють з діда-прадіда етногрупи на Івано-Франківщині: бойки, гуцули, покутяни, ополяни. Акцент буде зроблений на автентичності, традиційності, а не декоративності і масовості, навіть якщо мова йде про народно-прикладне мистецтво і промисли тощо».

З жовтня 2019 року в Івано-Франківській області розпочато реалізацію проєкту «52 стилі життя в Карпатах: відродження традиційних культур праці», який виконується ГО «Туристична Асоціація Івано-Франківщини» у партнерстві з управлінням міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації та ін., співфінансується з коштів Європейського Союзу в рамках Програми прикордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 роки».

Метою проєкту є збільшення відвідуваності прикордонних громад і створення нових можливостей для генерування місцевих доходів шляхом розробки й популяризації унікального туристичного досвіду, побудованого навколо традиційних культур праці і способів життя. Задля досягнення зазначеної мети партнери проєкту планують створити на основі місцевої нематеріальної культурної спадщини 52 ринкові продукти (по 13 продуктів у кожній з країн), тим самим створюючи додаткові перспективи для підприємців і місцевого населення, мотивуючи їх надалі використовувати традиційні практики, а також сприяючи збереженню та ефективному використанню Карпатської живої спадщини.

У рамках реалізації вказаного проєкту ініційована співпраця з носіями традиційних культур праці у своїх громадах з метою залучення їх до створення туристичних пакетів у межах турів вихідного дня. Зокрема, йде мова про співпрацю з малим та сімейним бізнесом, фермерськими господарствами, народними майстрами тощо, яким проєкт допоможе отримати необхідні знання та навички, налагодити ділові зв’язки з транскордонними партнерами і туроператорами, залучити їх до створення нових туристичних продуктів.

Також проєкт сприятиме просуванню місцевих туристичних продуктів через виготовлення і поширення маркетингових матеріалів, організацію цілеспрямованої маркетингової кампанії, в т.ч. промоційний візит блогерів та просування місцевих продуктів через електронні засоби комунікації (веб-сторінку, мобільний додаток) тощо.