Сьогодні, 10 липня, в Івано-Франківську в Головному територіальному управлінні юстиції в Івано-Франківській області розповіли про результати роботи органів державної виконавчої служби області за І півріччя 2019 року.
За словами начальника Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Антона Кустика, Міністерство юстиції в рамках правопросвітницького заходу "Я маю право" з'явився новий напрям, який називається "Чесна платіжка", пише Типовий Франківськ.
"Це правопросвітницька робота безпосередньо в цьому напрямку, що дозволяє людям правильно перевірити свої платіжки, чи їх не обманюють компанії, які постачають тепло і гарячу воду. Такий калькулятор вже розміщений на сайті Міністерства юстиції. Ви можете відкрито прийти і розрахувати відповідно до площі і того, чи є у вас лічильник чи ні, скільки ви би мали сплачувати за гарячу воду чи тепло, яке вам постачають. Таким чином управління юстиції розпочало інформування громадян про їхні права у сфері житлово-комунальних послуг", - повідомляє Антон Кустик.
За останні 6 місяців завершено 32 620 проваджень на суму майже 700 мільйонів гривень. Про це під час звітної прессконференції повідомив заступник начальника Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Іван Француз.
"За перше півріччя поточного року з мешканців Прикарпаття стягнуто 38 755 793 гривні аліментів на користь 12 191 дитини. Ще одним значним стимулом виплатити борги на користь власних дітей стало обмеження боржників у праві залишати територію України. Державним виконавцем винесено 737 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржників у праві виїзду за межі України, керування транспортними засобами, полювання, користуання зброєю. 130 боржників перебувають у розшуку", - зазначає Іван Француз.
Спеціально створені мобільні групи провели 48 рейдів по злісних неплатниках аліментів.
"81 боржника направили на суспільно-корисні роботи до органів місцевого самоврядування 12 районів. За виконання суспільно корисних робіт отримано 83 385 гривень коштів, які були перераховані стягувачам. Найбільші суми аліментних платежів, стягнуті в межах одного виконавчого провадження становили 250 900 гривень (Калуський міськрайонний відділ державної виконавчої служби), 196 632 гривні (Івано-Франківський), 166 000 гривень (Рожнятівський), 144 173 (Тисменицький), 137 348 (Коломийський)", - додає заступник начальника Головного територіального управління юстиції області.
Від 1 липня в Україні збільшили прожитковий мінімум, відповідно збільшились й суми аліментів.
"Зараз для дітей до 6 років мінімальний розмір аліментів складає 850 гривень. За наявності заборгованості одного з батьків більше як 4 місяці, інший з батьків з ким проживає дитина, має право вивести дитину за кордон на лікування чи відпочинок", - каже Француз.