Logo
27 Липня 2019, 12:59

На Прикарпатті торговці алкоголем і цигарками заплатили понад мільйон гривень штрафів

З початку року податківці провели 119 перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі алкоголем і тютюном.

Про це повідомляють в Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, пише Типовий Франківськ.

За їх результатами встановлено ряд порушень та застосовано фінансових санкцій на суму 1035,9 тисяч гривень. Найбільш поширеними порушеннями виявилися:

- роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без відповідної ліцензії – 27 випадків;

- торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін – 24 випадки;

- продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці у відділі магазину, який немає статусу суб’єкта господарювання громадського харчування – 21 випадок;

- зберігання (реалізації) алкогольних напоїв немаркованих марками акцизного податку – 2 випадки;

- реалізація алкогольних напоїв особою, яка не досягла 18 років - 1 випадок.

Крім того, за результатами перевірок податківці анулювали 11 ліцензій на право реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства, продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім карається анулюванням ліцензій та штрафними санкціями. Розмір штрафу, який застосовується до суб’єкта господарювання, складає 6800 гривень.

Крім того, втратити ліцензію можна за продаж алкоголю та тютюну у невизначених для цього місцях, несплату чергового платежу за ліцензію протягом 30 днів від моменту її призупинення.