В Івано-Франківському обласному військовому комісаріаті триває підготовка до весняного призову.
Нагадуємо, що відповідно до Указу Президента України з 1 квітня розпочнеться весняний призов громадян України на строкову військову службу. І хоча до 1 квітня ще є час, від громадян вже надходять запитання стосовно всіх нюансів весняного призову.
Двічі на рік у всіх областях України проводиться набір призовників на строкову військову службу.
Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком військовозобов’язаних українців. Такий порядок регламентований ст. 65 Конституції та ч. 1 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Складовою частиною військового обов’язку є строкова служба в армії.
Призов строковиків в Україні проводиться з метою підготовки призовників до захисту своєї держави і забезпечення особовим складом не тільки ЗСУ, а й комплектування Національної гвардії, Прикордонної служби та Державної спецслужби транспорту, а також інших армійських формувань і правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями строкової служби.
Хто підлягає призову до армії в 2020 році?
Призовний вік в Україні у 2020 році встановлено на рівні 18-27 років. Таким чином, призовники цієї вікової категорії, які визнані придатними до військової служби за результатами медкомісії і не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в рядах Збройних сил України.
Який термін служби в українській армії?
Згідно статті 23 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу», термін служби в армії становить:
18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти
12 місяців – для призовників з академічним ступенем магістра
Які терміни проведення призову на строкову службу в 2020 році?
Як і раніше, цього року буде проведено дві хвилі призовів у армію — весняний та осінній. Терміни проведення призовної кампанії на строкову військову службу визначаються щорічно Указом Президента України.
На 2020 рік встановлено такі дати призову на строкову службу в армію:
з 1 квітня по 30 червня — весняний призов 2020 року
з 1 жовтня по 31 грудня — осінній призов 2020 року
Яка відповідальність за ухилення від призову в армію?
В Україні передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу — адміністративна і кримінальна. В якості адмін покарання за неявку у військкомат застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
штраф від 85 до 119 гривень за перше порушення
штраф 170-255 гривень — за повторне порушення
Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.
Додаткову інформацію можна отримати в Івано-Франківському обласному військовому комісаріаті за адресою: вул. О.Довженка, 21 або у військових комісаріатах за місцем перебування на військовому обліку.