Logo
14 Березня 2019, 19:24

На Прикарпатті у 2018 році на туберкульоз захворіло 25 дітей

В Івано-Франківську впродовж 2018 року спостерігається зниження захворюваності на туберкульоз органів дихання на 9,28%, випадків рецедивів на 26,6%.

Про це повідомили в ДУ Івано-Франківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я, пише Типовий Франківськ. 

Найнижча захворюваність на туберкульоз органів дихання в місті Яремче та Івано-Франківську, Галицькому, Богородчанському районах.

Зберігаються ознаки епідемічного поширення туберкульозу в Долинському, Снятинському, Косівському, Тисменицькому районах та Болехові.

Бактеріальне підтвердження випадків туберкульозу складає в 59,0%; деструктивні форми – 39,6%.

В порівнянні з 2017 роком у звітному році зросла частка хворих на туберкульоз осіб працездатного віку. Найбільшу кількість хворих виявлено у віковій категорії 45-54 років.

Також минулоріч захворіло на туберкульоз 10 підлітків та 15 дітей, тому числі 22 випадки туберкульозу органів дихання та 3 – позалегеневі форми.

Згідно епідеміологічних розслідувань встановлено, що в більше половини випадків – діагностовано туберкульоз у дітей та підлітків при зверненні за медичною допомогою; майже третина випадків хворих на туберкульоз дітей та підлітків була виявлена одночасно з хворими на туберкульоз дорослими з родини (батько, мати, дядько); в трьох випадках - при профілактичних оглядах.

"Однією з особливостей виявлення хворих на туберкульоз дітей та підлітків в 2018 році – пізнє звернення за медичною допомогою: в двох третин випадків батьки звертались за медичною допомогою пізніше десятого дня, непоодинокі випадки звернення за медичною допомогою понад 20 днів; до трьох днів звернулись за медичною допомогою тільки в одному випадку", - наголошують фахівці.