Сьогодні, 9 вересня, відбулась пресконференція щодо старту реалізації проєкту з розвитку сільських територій Івано-Франківської області.
Участь в заході брали представники малого та середнього бізнесу Івано-Франківщини, Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття, Асоціації голів сільських та селищних рад, а також департаменту АПК облдержадміністрації, пише Типовий Франківськ.
"До кінця цього року плануємо виокремити кращі практики промисловості. Децентралізація створила нові можливості для розвитку сільських територій. Завдяки державній підтримці у селах поступово відновлюється інфраструктура, покращується рівень та якість надання послуг. Йдеться саме, про становлення багатофункціонального сільського господарства, яке може стати фактором економічного зростання",- зазначив директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Максим Чопей.
Він наголошує, що підтримка сільських населених пунктів є пріоритетним завданням для агенції. Тому спільно з Департаментом агропромислового розвитку ОДА та ІФ ЦРМС започаткували ініціативу з розвитку цих територій.
Тож реалізація проведе вісім панельних тренінгів: бджолярство, вівчарство, вирощування, равликів, скотарство, сироваріння, виробництво, ягідництво.
"Крафтові інноваційні способи ведення бізнесу є запорукою економічного розвитку сільських територій. Ось, до прикладу, підприємства, які займаються вирощуванням лохини, вирощування равликів, сироварінням",- зазначає Максим Чопей.
Радник з питань регіонального розвитку ІФ ЦРМС Ігор Мельничук каже, також слухачів будуть націлювати на здійснення ефективного маркетингу.
"Сільські території мають негативну тенденцію розвитку. Люди не залишаються в селі працювати, через брак місць працевлаштування. В селі можна створити цілком хорошу роботу, але все залежить від товарної продукції. Фермер самостійно не може сформувати товарну партію. Для того, щоб діяльність була ефективною та фінансово вигідною йому потрібно об'єднатися у певні кластери чи кооперативи з метою пошуку ринків збутку. Ми на цьому ставимо акцент. Ми сподіваємося, що є люди, які хочуть розвивати свою промисловість і ми готові їм допомогти", - зауважив Мельничук.
Як зазначає заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Степан Вінтонович, завдяки державній політиці сільське господарство розвивається динамічно.
"Це було б добре коли селянин жив не гірше ніж містянин. Сільське населення у нашій області складає 58%. Зараз в області розвиваються цікаві приклади промисловості вирощування лохини, малини, горіхових насаджень. У нас є суттєва підтримка корпоративів "Чиста Флора"у Коломиї, які видають чисті чаї. Вони експортуються за межі країни вже",- відмітив Вінтонович.
Також, додає, багато людей є, які хочуть розвивати свою промисловість, але вони непроінформоівані та не знають, як правильно мають розвивати свій продукт. Тому вони планують все частіше створювати зустрічі для обізнання людей.
Натомість, директор асоціації сільських та селищних рад області Юрій Івасюк зазначає, завдяки децентралізації з'явились нові підходи до розв'язання проблем у сільських населених пунктах.
Як зазначає підприємець Іван Паламарчук, було в нього з командою декілька ідей для свторення ферми.
"Ми вже два роки займаємося равликовою фермою. У нас є високий попит на продукцію. У наступному місяці плануємо експортувати до країн ЄС. Нашими равликами цікавляться франківські ресторани та туристи",- зазначив Паламарчук.
Нагадаємо, що фермер вирощує равликів в селі Копачинці на Городенківщині.