Logo
12 Лютого 2021, 12:53

На Прикарпатті випало 112 см снігу

Метеорологи Українського Гідрометцентру оприлюднили карту з показниками висоти снігового покриву в Україні станом на 8:00 12 лютого.

Мапу поширили на сторінці Гідрометцентру у Facebook, пише Громадське.

Найбільший покрив зафіксували в Івано-Франківській області — 112 см та в Ужгороді — 87 см. Високі показники також на Чернігівщині (49 см), Тернопільщині (42), Львівщині (48) та Житомирщині (40).

У Києві та області замети складають 36 см у висоту. Найменше снігу випало на сході та півдні. У Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій, Луганській областях та у Криму снігу немає, а на Херсонщині сніговий покров становить менш як 1 см.

Тим часом через прогнозоване ускладнення погодних умов — випадіння значного снігу, снігу з дощем, налипання мокрого снігу, ожеледицю на дорогах — утворилася небезпека виникнення надзвичайних подій.

В «Укргідрометцентрі» прогнозують на 12 лютого у більшості областей сніг, хуртовини, пориви вітру 15-20 м/с, окрім південного сходу та сходу. На Сумщині, Полтавщині, Кіровоградщині місцями налипання мокрого снігу, ожеледь. У Карпатах температура становитиме -20°С.

Упродовж 12 і 13 лютого в Україні очікується значне зниження температури, а 13-14 лютого — поступове припинення опадів і послаблення вітру. 14-18 лютого будуть зберігатися значні морози.

Наслідки хуртовин

Рятувальники пишуть, що протягом доби 11 лютого вивільнили зі снігових заметів 254 транспортні засоби (з початку негоди — понад 802), зокрема 5 карет швидкої та 5 автобусів. Також вони надали допомогу 357 людям (з початку негоди — приблизно 1,2 тис. людей).

Через негоду без електроенергії залишилися 86 населених пунктів у шести областях. А у Волинській та Львівській областях діють обмеження на рух вантажівок деякими дорогами.

Як уникнути переохолодження?

У Міністерстві охорони здоров'я опублікували рекомендації на час несприятливих погодних умов.

Одягатися тепло та багатошарово: одягніть на себе кілька тонких кофтин замість однієї теплої, щоб не спітніти. Якщо стане спекотно, завжди можна зняти одну з одеж. «Правильний» зимовий одяг складається з трьох шарів: білизна (спідня білизна, колготки, термобілизна), середній шар (светр, кофта тощо), верхній одяг (куртка, штани, шарф, шапка, рукавички). Обирайте взуття з товстою підошвою.

Захищайте відкриті ділянки шкіри: вдягайте рукавички, а ніс та вуха захищайте шапкою, шарфом, піднятим коміром.
Уникайте тісного одягу та взуття, щоб зберегти тепло й уникнути обмороження.
Поїжте перед виходом на вулицю, бажано щось висококалорійне.
Пийте достатньо рідини. Якщо плануєте довгу прогулянку — візьміть із собою термос із чаєм.
Заходьте щогодини до теплого приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці.
Зробіть прості вправи для рук або ніг аби посилити кровообіг у судинах, що замерзають. Так само рухайте пальцями ніг.
Не перевтомлюйтеся. Втомлена людина швидше переохолоджується.
Відмовтеся від алкоголю та куріння. Спиртні напої розширюють судини на поверхні тіла, що призводить до швидких втрат тепла. А це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи. Нікотин — також не найкращий помічник у боротьбі з холодом через свій згубний вплив на стінки судин.
Не торкайтеся металу та відмовтеся від металевих прикрас. Ви ризикуєте обморозити шкіру на місці контакту.
Якщо плануєте довгу поїздку або прогулянку, стежте, щоб ваш телефон був заряджений, а автівка заправлена.
Ознаки переохолодження: тремтіння, «воскові» плями, оніміння, виснаження, втрата пам’яті, нечітка вимова, млявість, сонливість. У дітей ознаки переохолодження можна помітити, якщо їхня шкіра яскраво-червона та холодна, а вони самі дуже мляві.

Перша допомога при переохолодженні — зайти у тепле приміщення, зігрітися, випити теплий напій та поїсти. Якщо ж температура тіла нижча за 34 градуси, то потрібна госпіталізація.