Logo
7 Вересня 2020, 16:25

На Прикарпатті з літаків розкидатимуть вакцину проти сказу у диких тварин

На Івано-Франківщині розпочалась пероральна імунізація диких м'ясоїдних тварин проти сказу. Сьогодні кампанія триває на території Долинського, Рожнятівського, Надвірнянського районів і Болехівської та Яремчанської міських рад.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, пише Типовий Франківськ.

Приманки з вакциною розповсюджуються шляхом розкидання з авіатранспорту над лісовими та польовими угіддями, поза межами населених пунктів. Заплановано розкидати 65 тисяч доз вакцини.

Кампанія проводиться під контролем спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області. Заходи здійснюються відповідно до положень міжнародної угоди між Міністерством аграрної політики та продовольства України і Міністерством сільського господарства Угорщини щодо виконання Програми боротьби зі сказом на території України в 2018-2020 році.

Приманка з вакциною – цілком безпечна для людей і тварин, вона має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна.

Прохання до жителів області:
- при виявлені подібних приманок - не брати їх руками і не переносити з місць розкладання;
- якщо приманка випадково потрапила на території особистого селянського господарства - прохання перенести її (в рукавицях!!) за межі господарства, де її може спожити дика тварина.

Пізніше – з 9 вересня 2020 року – з Коломийського аеродрому буде проводитись розповсюдження приманок на решті території області.