Logo
18 Червня 2020, 16:27
Теги: ОТГ, хабар

На Прикарпатті затримали голову Витвицької ОТГ з трьома тисячами доларів хабара

Правоохоронці задокументували причетність одного з голів ОТГ Прикарпаття до кримінального правопорушення, пов’язаного з неправомірною вигодою.

З власних джерел Типовому Франківську стало відомо, що мова йде саме про голову Витвицької ОТГ, Долинського району Миколу Шикора.

Затримання проводили слідчі ГУНП в Івано-Франківській області спільно з оперативними працівниками УСБ України в Івано-Франківській області, під процесуальним керівництвом прокуратури Івано-Франківської області.

У межах кримінального провадження поліцейські встановили, що посадовець органу місцевого самоврядування вимагав у мешканця області  неправомірну вигоду в сумі 3400 доларів США за прийняття рішення про встановлення на території  ОТГ обʼєктів реклами (білбордів і сітілайтів). 18 червня голову ОТГ затримано у порядку ст. 208 КПК України за одержання частини неправомірної вигоди в сумі 3000 доларів США. Окрім коштів, працівники поліції та УСБУ вилучили відповідні рішення сесії сільської ради ОТГ про надання дозволу на встановлення відповідних рекламних обʼєктів.

Кримінальне провадження відкрите за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднане з її вимаганням).

Правоохоронці проводять першочергові невідкладні слідчі дії, спрямовані на збір та фіксацію доказів. Вирішується питання щодо повідомлення про підозру та обрання запобіжного заходу. Якщо провину очільника ОТГ доведуть в суді, йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.