Logo
2 Грудня 2019, 11:33
Теги: ВІЛ, СНІД

На Прикарпатті збільшується кількість ВІЛ-позитивних людей

Вчора, 1 грудня відзначали Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом. Щороку до цього дня визначають окреме гасло, яким цьогоріч є «Спільноти досягають змін».

В Україні збільшується число ВІЛ-позитивних осіб, не винятком є й Прикарпаття, пише Типовий Франківськ.

Благодійний Фонд «Захід Шанс», як основний виконавець державної обласної програми протидії ВІЛ/СНІДу, Туберкульозу серед груп ризику в Івано-Франківської області, спільно з партнерами провів прес-конференцію щодо профілактики ВІЛ/СНІДу.

В Івано-Франківському СНІД-центрі на обліку знаходиться 1221 людина, дорослих 1152 та 69 дітей. Обстежено на ВІЛ всього 37 788 осіб, але за даними моніторингу кожен другий не знає, що він інфікований.

Директор благодійного фонду «Західний Шанс» Олександр Гринь зазначив, що акція кожного року має різні назви.

«Цього року акція своєю назвою хоче сказати, що в більшості випадків здається, що всі інфекційні захворювання далеко від нас. Але є люди, які живуть з цією проблемою, і хочемо донести до людей, що ВІЛ/СНІД набагато ближче ніж ми думаємо», - каже Гринь.

Також, сьогодні, до дня боротьби з ВІЛ/СНІДом проведуть благодійну акцію на Вічевому Майдані з інформування населення міста, щодо профілактики ВІЛ/СНІДу. Яким чином спільноти яких торкнулась проблема ВІЛ впливають на епідемію.

На акції соціальні працівники надаватимуть всім зацікавленим особам консультації щодо профілактики ВІЛ, роздаватимуть засоби профілактики та інформаційні матеріали, також буде можна отримати консультацію лікаря дерматовенеролога.

На акції можна пройти швидкий тест на ВІЛ, дізнатися свій ВІЛ статус та отримати кваліфіковану консультацію.

У Франківську проводять заходи профілактики, навчання та надають допомогу людям, які отримують позитивний результат на тест ВІЛ/СНІД.

"На даний час по місту на обліку понад 400 осіб із ВІЛ-інфекцією. 60% з них мають захворювання більше 5 років. Зараз складна ситуація. Важко контролювати ситуацію зі збільшенням ВІЛ-інфіковані", - додає інфекціоніст Лариса Репета.