Logo
23 Березня 2023, 19:20

В Івано-Франківській області зріс рівень занедбаності раку - 41,5%

Як повідомляють фахівці Прикарпатського клінічного онкологічного центру, найгірша ситуація з виявленням онкопатології шийки матки, позаяк занедбаність становить 41,5%. Насторожують й інші показники занедбаності раку, а саме: прямої кишки - 40%, молочних залоз 30%, яйників 29,4%. Таку статистику погіршила й пандемія COVID-19 та війна в Україні, що своєю чергою, обмежили ранню діагностику та профілактичні огляди, пише Типовий Франківськ з посиланням на ОВА.

Про це йшлося на нараді спеціальної робочої групи в департаменті охорони здоров’я під керівництвом директора Ігоря Дмитренка та його заступника Володимира Дзьомбака. Підпроаналізували діагностику та схему лікування онкогінекологічних захворювань, оскільки з таким діагнозом до року помирає понад 15% пацієнтів. Особливу увагу приділили візуальним формам злоякісних пухлин.

Було обговорено алгоритм дій для ранньої діагностики онкологічних захворювань та скринінгу передракових недуг з метою розробки комплексу превентивних заходів, спрямованих на зниження рівня захворюваності населення області на онкопатологію та підвищення ефективності профілактики цієї недуги.

Адже тільки за пів року в Івано-Франківській області вперше виявляють майже півтори тисячі онкологічних хворих, близько 400 з яких діагностують аж на четвертій стадії. Майже третина зі всіх виявлених онкологічних патологій - візуальні форми раку.

 

 

 

Фото з відкритих джерел